Z psychiatrie v Dobřanech utekl nebezpečný schyzofrenik

foto: PČR

Policie na Plzeňsku vyhlásila pátrání po Vladimíru Frgalovi, pacientovi Psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Čtyřicetiletý schizofrenik je v nemocnici nedobrovolně, poslal ho tam plzeňský soud. Podle policistů může být nebezpečný.

Hledaný Vladimír Frgal je asi 180 centimetrů vysoký, štíhlý, má oválný obličej, krátké hnědé rovné vlasy a modré oči. Na sobě měl v době odchodu ústavní pyžamo, tedy žluté kalhoty a modrou košili.

Ve středu 23. září se hledaný muž nevrátil z vycházky, kterou měl povolenou v areálu zdravotnického zařízení v uzavřeném a oploceném prostoru u oddělení. „Muž má usnesením Okresního soudu Plzeň – jih vyslovenu nedobrovolnou hospitalizaci, jelikož trpí schizofrenií. Není nebezpečný sobě, neužívá žádné léky, bez nichž by byl v ohrožení života. Nicméně další podávaná medikace je nezbytností, jelikož by mohlo dojít ke zhoršení psychického stavu,“ doplnila policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Informace o pohybu či výskytu hledaného muže mohou lidé nahlásit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince tísňového volání 158.