Z převráceného kamionu se na chodník vysypaly klády

Některé klády se vysypaly z převráceného kamionu na chodník. Foto: HZSPK

Kamion převážející dřevo havaroval v úterý kolem 6.30 hodin v Plané nedaleko od prodejny Lidl. Vozidlo se převrátilo na bok. Část nákladu se vysypala a hrozilo velké nebezpečí, že se i další kulatiny rozvalí na chodník. Řidič kamionu při nehodě utrpěl zranění, ale nebylo třeba ho vyprošťovat z kabiny vozidla. Do své péče ho převzali záchranáři.

Kamion se převrátil na bok na okraji Plané. Foto: HZSPK

„Hasiči na místě likvidovali únik provozních kapalin. Dále kamion poškodil sloup veřejného osvětlení. Firma si na místo zajistila náhradní vozidlo s hydraulickou rukou, které přeložilo a odvezlo náklad. Dále se na místo dostavila vyprošťovací technika soukromé firmy, která kamion postavila na kola,“ informoval o nehodě mluvčí hasičů Petr Poncar.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič (27) na rovném úseku silnice nejel řádně u pravého okraje komunikace a s vozidlem najel na středový ostrůvek. Následkem toho vozidlo vyjelo do protisměru, kde za křižovatkou, již mimo komunikaci, narazilo do sloupu lamy veřejného osvětlení. Po nárazu se celá souprava otočila na pravý bok,“ řekla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Požití alkoholu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Vzniklou škodu na vozidle, sloupu veřejného osvětlení a reklamní tabuli policisté odhadli přes 500 tisíc korun.

Tak vypadal havarovaný kamion, když byl opět postaven na všechna čtyři kola. Foto: HZSPK