Vyzvednutí balíku na kód už využilo půl milionu lidí

ilustrační foto / plzen.cz

Od začátku října, kdy Česká pošta zavedla možnost vyzvednout si balík bez dokladu totožnosti pomocí šestimístného kódu, zrychlený proces vyzvedávání využilo již půl milionu zákazníků.

Zásilku tak může vyzvednout také kdokoli z příbuzných či známých, kterým adresát předá unikátní kód. Ten Pošta zašle adresátovi formou SMS na mobilní telefon nebo prostřednictvím e-mailu. K vyzvednutí pak stačí už jen znát jméno adresáta nebo číslo zásilky.

Takto jednoduše je možné vyzvednout většinu z uložených balíkových zásilek, např. Balík Na poštu, Balík Do balíkovny, Balík Komplet, Balík Do ruky, vnitrostátní EMS zásilku a další. Na pobočkách s novým vyvolávacím systémem může klient sám zadat kód a v ten moment již mohou pracovníci v zázemí začít zásilku připravovat ještě před tím, než se klient vůbec dostane na řadu. Znamená to další zrychlení a časovou úsporu. Pracovníkům přepážek na poštách odpadá administrativní zátěž v podobě opisování údajů z občanských průkazů. Zároveň nemusí muset tisknout a nechat podepisovat potvrzení o převzetí zásilky.