Výtěžek akce Děti dětem pomůže mladým postiženým sportovcům či na pomoc pro neslyšící

foto: M. Osvaldová

Výtěžek celoroční sbírky Díky dětem už je u svých nových držitelů. Symbolické šeky v celkové hodnotě 185 tisíc korun obdržely projekty Znakovka do škol, Zdravínek ve Fakultní nemocnici Plzeň a projekt na podporu zdravotně postižených sportovců TJ Halma.

Šek v hodnotě padesát tisíc korun obdržel projekt Znakovka do škol a výkonné sluchadlo pro děti. Jde o projekt, který propojuje slyšící a neslyšící děti. V současnosti je vydán slovník znakového jazyka pro první stupeň základních škol. Z poskytnutého daru bude financováno vydání dalších slovníků, zároveň bude zakoupeno výkonné sluchadlo pro neslyšící děti.

foto: M. Osvaldová

Dalším obdarovaným je projekt Zdravínek ve Fakultní nemocnici Plzeň, jenž obdržel šek na sto tisíc korun. Jeho myšlenkou je zpříjemnit a ukrátit čas hospitalizovaným dětem i dětem v ambulancích. Nyní jsou k dispozici na jednotlivých pracovištích nemocnice publikace Zdravínkovo knížkohraní, které obsahují hry, křížovky, čtení, hádanky, malování. Z poskytnutých finančních prostředků budou pořízeny interaktivní dřevěné hrací tabule, hrací stolky a bude dotištěna i publikace Zdravínkovo knížkohraní.

Příspěvek dostali i dva handicapovaní sportovci TJ zdravotně postižených Halma. Juniorský reprezentant v atletice šestnáctiletý Michal Vimmer, který je zařazen do projektu Tokyo 2020 jako nadějný sportovec pro reprezentaci na Paralympiádě, obdržel deset tisíc korun. Finance budou použity na nákup sportovního vybavení.  Částku 25 tisíc korun obdržel i osmnáctiletý Ondřej Kaas, který je na vozíku a je vynikajícím boccistou. Dar použije na nákup sady míčů na bocciu. Boccia je paralympijský sport, který je podobný hře pétanque.

foto: M. Osvaldová

„Je mi ctí, že mohu mít záštitu nad tak záslužným počinem, jako je projekt Díky dětem. Myslím, že naplňuje myšlenku slov Plzeň sobě, která naši předkové zanechali v Měšťanské besedě nad oponou – tedy to, že Plzeňané vždy byli na své město hrdí a byli ochotni pomáhat tam, kde je to zapotřebí,“ uvedl primátor. Poděkoval všem iniciátorům, organizátorům, podporovatelům a dárcům.

„Velmi mě těší, že se během roku 2018 projekt Díky dětem dostal do povědomí Plzeňanů a že jsou ochotni tuto myšlenku pomoci dětí dětem podpořit. A když vidíme chuť a zájem dětí pomáhat na jednotlivých akcích zapojených do projektu, je to pro nás velkou motivací posunout projekt Díky dětem zase o kus dál a podat pomocnou ruku tam, kde je potřeba,“ uvedla ředitelka Nadace 700 let města Plzně, která je garantem projektu, Alena Kozáková.

Pokud se chcete podívat na další fotky z akce, najdete ji v naší fotogalerii.