Výstava plzeňské meziválečné architektury už jen 3 týdny. Přidávají se komentované prohlídky

Bohumil Chvojka, Okresní nemocenská pojišťovna a Masarykův studentský dům na Denisově nábřeží, asi 1925

Ve výstavní síni „13“ potrvá již jen do 28. února výstava Pracovna republiky. Architektura Plzně v letech 1918–1938. Pro velký zájem veřejnosti Západočeská galerie přidává další termíny komentovaných prohlídek – výstavu si lze prohlédnout s průvodním slovem každou sobotu až do konce února. V termínech 9. 2., 16. 2. a 23. 2. vždy od 16 hodin provází expozicí lektorka Monika Hubková. 

Kapacita komentovaných prohlídek je omezena, nutná je rezervace na telefonním čísle 377 908 534 (pokladna výstavní síně, denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin).

Plzeň většinou nebývá vnímána jako město pozoruhodné z hlediska svého architektonického vývoje v nové době. Tato skutečnost má však příčiny spíše než v nízké kvalitě stavební historie města v její neznalosti. Výstava představuje první komplexní pohled na architekturu Plzně v období první republiky a na unikátní urbanistický proces, kterým město tehdy prošlo. Součástí výstavy jsou cenné dokumenty, modely staveb a jedné z prvních neonových reklam, snímky letecké i pohledy do interiérů, fotografie a úryvky dobových filmů. Návštěvníci uvidí také vlastní pracovní stůl architekta Karla Lhoty, spolupracovníka Adolfa Loose.