Vyšlo nám to, ale ve čtvrtek je nový den, nepřeceňuje první výhru plzeňský Kovář

Jan Kovář.

Vstup do semifinálové série play-off extraligy vyšel plzeňským hokejistům na jedničku. Na ledě Třince dominovali a zvítězili zcela po zásluze 4:1. „Možná byla výhoda, že jsme byli rozehraní,“ prohlásila jedna z hvězd zápasu, tříbodový Jan Kovář.

První šanci zápasu měli domácí, Polanský ale ztroskotal na Frodlovi a od té chvíle už byl na ledě prakticky jen jeden tým. „Vyšlo nám to vyšlo, ale zítra je nový den,“ nepřeceňuje výhru Jan Kovář. Zatímco Plzeňští hráli ještě v sobotu sedmý zápas série s Olomoucí, Třinečtí po postupu nad Vítkovicemi 4:0 dlouho jen trénovali. „Byla asi výhoda, že jsme byli rozehraní. Bylo to lepší než stát. Musíme se ale připravit, že na to už Třinec půjde jinak a je třeba dobře zregenerovat,“ prohlásil Kovář, kterému také hodně zatrnulo ve druhé části, když poslal svůj celek do tří. „Udělal jsem zbytečný faul, kluci mi pomohli. Moc jim děkuju,“ kál se zkušený centr.

Hodně jistým dojmem působil brankář Dominik Frodl. Na něho vyzrál jen ve třetí třetině z trestného střílení Martin Růžička. „Čekal jsem na jeho pohyb, chyběl kousek, ale byl to gól na 1:3 a my stejně vyhráli. Šlo mi hlavou jen to, ať vyhrajeme. Nějaká nula mě nezajímala,“ prohlásil plzeňský gólman, který také chválil hru celého týmu. „Odehráli jsme skvělý zápas, ani jsme jim moc šancí nepovolili. Padali jsme do střel, plno jich ani neprošlo. Když to takhle budeme dodržovat dál, dojdeme daleko,“ věří Frodl.