Výsledek není nejpříznivější, připouštěl po zápase s Olympiakosem plzeňský kouč Vrba

foto: FCVP

Bylo na něm znát, že má hodně rozporuplné pocity. Kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba byl sice spokojený, že jeho tým v prvním zápase 2. předkola Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus neinkasoval, na druhou stranu ale dobře věděl, že si vývoj zápasu žádal možná lepší výsledek než konečných 0:0. „Do odvety v Řecku je ten výsledek otevřený,“ podotkl plzeňský kouč.

foto: FCVP

Co chybělo, abyste do odvety šli ve výhodnější pozici?
Myslím si, že jsme viděli klasickou první bitvu o Ligu mistrů. Pro nás bylo nevýhodou, že jsme hráli doma, výsledek není úplně nejpříznivější. Je to ale otevřené a doufám, že se to v Pireu, ukáže. Doufám, že dáme gól a uděláme všechno pro to, abychom postoupili. Víme, jak je pro domácí mužstvo těžké hrát doma na nulu, jedním inkasovaným gólem se všechno otočí.

V čem se do odvety musíte nejvíc zlepšit? Dnes vám možná nevycházela ideálně finální fáze..
Pravda, že hlavně v prvním poločase jsme měli tři situace, kdy jsme mohli vstřelit gól. Bohužel, šance jsme neproměnili. Nemyslím si ale, že bychom se v těch situacích chovali špatně. Střelu Čermáka skvěle chytil brankář, trefili jsme tyč. V takových zápasech si tolik šancí jako jindy proti slabšímu týmu nevytvoříte, to je jasné. Ale z těch třech čtyř situací jsme dvě řešili dobře, ale to technické provedení nebylo úplně dokonalé. Prostě to tak je.

Proč jste ve druhé půli střídal stopera Brabce?
Byl zraněný. Ale nešlo o žádný svalový problém, ani třeba problém s kolenem nebo kotníkem. V nejbližších dnech by měl být připraven.

Chyběli vám zranění obránci Hubník s Řezníkem i vykartovaný Limberský. Jak hodnotíte novou defenzivní čtyřku, která nastoupila?
Jestli se nemýlím, tak Olympiakos neměl přímou střelu na bránu, takže to ukazuje, že obrana pracovala velmi dobře. Sice jsme pár střel zblokovali, ale když soupeř nevystřelí ani jednou na bránu, je to dobrá defenzivní práce celého mužstva.