Vyslechněte celonárodní čtení Bible 2015

ilustrační foto

Tak jako v minulých pěti letech i letos se v Klatovech bude konat Velkopáteční čtení Bible, a to v rámci Celonárodního čtení Bible 2015. Uskuteční se od 16 do 17:15 v sále klatovské radnice (nám. Míru 62, Klatovy) v 1. patře.

Plzeňský biskup František Radkovský tradičně veřejné čtení z Bible zahajuje.
Plzeňský biskup František Radkovský tradičně veřejné čtení z Bible zahajuje.

Čtení bude doplněno hudebními vstupy klatovské skupiny Zebedeus, která interpretuje spirituály a písně ve vícehlasých úpravách.

Během čtení zazní výběr z evangelia sv. Lukáše se zaměřením na velikonoční příběh. Jako předčítající přijdou místostarostové města Klatovy, zaměstnanci Městské knihovny Klatovy a předseda Křesťanské akademie, kteří se budou střídat s představiteli a členy křesťanských církví, zastoupených v Klatovech. Sál radnice bude po celou dobu volně přístupný veřejnosti.

„Smyslem Celonárodního čtení Bible je upozornit na pravý smysl Velikonoc, který se pod nánosy vajíček a pomlázek může ztratit. Zároveň chceme poukázat na to, že Bible je kniha, která spojuje všechny křesťany a lidi, což potvrdí svou přítomností i členové různých církví a institucí jakožto předčítající,“ uvedl za organizační tým Pavel Koura.

Kromě čtení na radnici se uskuteční od 14.30 do 15.30 hodin také čtení Bible v meditační místnosti v 6. patře monobloku Klatovské nemocnice a.s. (Plzeňská 569, Klatovy 2). Je určeno mimo jiné pro pacienty nemocnice. Do 6. patra lze snadno vyjet výtahem.