Vyšinutý agresor s nožem ohrožoval pasažéry autobusu v plzeňské MHD

Ilustrační foto

Pořádné drama i okamžiky hrůzy zažili cestující v autobusu plzeňské MHD. Velkým nožem tam ohrožoval neznámý muž za nesrozumitelného pokřikování zejména muže a ženu, kteří právě přistoupili. Řidič autobusu na zastávce na Americké událost oznámil na tísňovou linku policie. Mezitím ozbrojený agresor z autobusu vystoupil a odešel.

„K události mělo dle prvotních informací dojít po předchozí slovní rozepři mezi třemi osobami, které se znaly. Po příjezdu plzeňské policejní hlídky se na místě události nacházel svědek, který policistům poskytl popis agresora a směr, kterým odešel. Policisté pachatele vypátrali v blízkosti tramvajové zastávky v Sirkově ulici, kde ho vyzvali, aby upustil od svého jednání,“ popsala událost mluvčí policie Veronika Hokrová.

Agresor zareagoval vulgárními nadávkami a do rukou si vzal dva kuchyňské nože, které měl schované při sobě, a kterými směřoval proti zasahujícím policistům. Vzhledem k nebezpečné situaci využili hrozby namířenou střelnou zbraní a po opětovných výzvách dle zákona agresora zadrželi. Celá akce se naštěstí obešla bez zranění. Kriminalisté stíhají muže (31) z Rokycanska z výtržnictví a z vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Takového jednání se muž dopustil i přesto, že byl v minulosti za výtržnictví soudním rozsudkem odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.

„Policejní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody,“ doplnila Veronika Hokrová.