Výletnění dnes startuje v Plané

Pátý ročník multižánrového Festivalu Výletnění startuje v Plané už dnes. Dramaturgie festivalu pracuje s malým rozpočtem a cílem organizátora je představit méně známé umělce, jejichž tvorba je výrazná a jedinečná. Jedná se o umělce, kteří raději tvoří, než se zviditelňují a jejich tvorba je pro diváky a návštěvníky opravdovou radostí.
„Program festivalu již tradičně zahrnuje umělce a seskupení zastupující takzvanou alternativní kulturu. Festival se  vyznačuje   svou pestrou nabídku umělecké tvorby – divadlo, muzika, výtvarno, projekce, tvůrčí dílny a jiné,“ prozradila Blanka Borůvková z Kulturního a okrašlovacího spolku v Plané.

Například dnešek je věnován hned dvěma vernisážím, které pořádá Městské kulturní středisko Planá. VÝLETNĚNÍ potrvá 4 dny, během nichž se představí téměř 30 umělců. V programu je například Divadlo LOKVAR, jeho protagonisté jsou spolu již od studií na DAMU, kdy s režisérem Janem Bornou založili Dejvické divadlo a odtud pak přešli do Divadla v Dlouhé, které patří mezi nejvýraznější současná divadla v Čechách.

Program je až do neděle doplněný o pohádky, ateliér výroby loutek, výstavy, Kratochvilný automat, Dada střelnici a projekci krátkých animovaných filmů z tvorby divadla Buchty a loutky.  Zajímavostí bude také divadelní autobus AUTOBUF Divadla Bufet, které zde po dva večery zahraje svá představení. Kapacita autobusu je omezena na 36 míst!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here