Vykolejené vagony se vznášely ve vzduchu, na místě nehody pracují tanky

Pomocí jeřábu se vagony dostávaly zpátky na koleje. Foto: HZSKK

AKTUALIZOVÁNO: Celou noc na středu pokračovali hasiči v odstraňování vykolejených vagonů na místě velké železniční nehody u Mariánských Lázní, kde v neděli odpoledne vykolejil nákladní vlak. Na místě zásahu zbývaly ve středu ráno na kolejích poslední dva vagony. Během dne se podařilo pomocí jeřábu odstranit jeden, na odstranění posledního se pracuje. V odpoledních hodinách bude  uvolněný celý kolejový svršek.

Práce se nezastaví ani v noci. Foto: HZSKK

U nehody stále ještě zůstávají dva vyprošťovací tanky. Společně s nimi tam pracoval i sací bagr, který odčerpával z posledních vagonů na kolejovém svršku náklad vápence. Po odlehčení váhy zvedal jeřáb zbývající vagony a přemístil je mimo místo nehody stejně tak, jako si už dříve poradil s jinými vagony.

Foto: HZSKK

Na místě se hasiči společně s dalšími experty snažili havarované zaklíněné vagony rozřezat, aby s nimi mohli pohnout. Podle informací mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radky Pistoriusové bylo hlavním cílem uvolnit kolejiště tak, aby násep mohl posoudit geodet a určit, zda je stabilní a zda lze začít s opravou kolejí.

Foto: HZSKK

Nákladní vlak převážející v cisternách náklad práškového vápence vykolejil v neděli odpoledne zřejmě v důsledku vysoké rychlosti. Úsekem, na kterém byla z důvodu stavebních prací snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině, jel vlak mnohem vyšší rychlostí. Při nehodě, kterou zcela náhodou zachytil z dálky i dron soukromého majitele nebyl naštěstí nikdo zraněn. Předběžná škoda byla vyčíslena na 29 milionů korun.