Vyhrát v Litvínově jsme si nezasloužili, ví plzeňský Moravčík

Foto: HC Škoda Plzeň

Poslední zápas na venkovních hřištích hokejistům Škody Plzeň hrubě nevyšel. Litvínov tahal po celý zápas provaz za delší konec a indiáni tak prohráli 1:5. Je jasné, že skončí třetí nebo čtvrtí. Soupeřem v play-off jim bude Olomouc nebo Kometa Brno.

Srdnatě bojující Verva nakonec vyhrála naprosto jednoznačně. „Za předvedený výkon jsme si takový výsledek zasloužili. Nevím, co k tomu říct. Litvínov byl efektivnějších v obou předbrankových prostorech, to rozhodlo,“ prohlásil plzeňský bek Michal Moravčík.

Modrobílí byli zkraje utkání velice aktivní, litvínovskou bránu zasypali střelami. Poté však domácí předvedli rychlé protiútoky a chemici rázem vedli 2:0. „Litvínov dal trochu šťastnější první gól, proklouzlo to do brány. Druhý dali z předbrankového prostoru, jak jsem říkal. My jsme pak snažili hru trochu zjednodušit, víc střílet, ale pořád nám chyběl tlak do brány. Pak se těžko hraje a těžko se dávají góly,“ podotkl Moravčík.

Plzeňané měli na zkorigování stavu mnoho příležitostí, dokonce i minutou přesilovku pět na tři, ale pokaždé se vylámali zuby na Jaroslavu Janusovi. Litvínovského gólmana připravil o čisté konto až deset minut před koncem Jan Eberle. „Janus měl svůj den, chytal výborně, to se musí nechat. My jsme mu to ale na druhou stranu neudělali moc těžké. Spoustu puků viděl, skoro všechno chytil, nic nevyrážel. Když už jsme se k nějaké dorážce dostali, tak byl Litvínov zarputilejší,“ uvedl plzeňský obránce.

Boj o zisk Prezidentského poháru se tak Plzeňanů týkat nebude. V posledním kole budou proti Karlovým Varům hájit třetí místo v tabulce. „Nepovedlo se to, ale můžeme si za to sami, nikdo jiný. Než něco hájit, tak chceme hlavně vyhrát. Do play-off je vždycky lepší jít s vítězstvím v zádech, trošku si ještě zvednout sebevědomí. Musíme jít do derby s čistou hlavou a plnit to, co máme,“ dodal.