Vydařené MČR v atletice do 22 let. Plzeňané získali 13 cenných kovů

Tereza Hrochová se svojí medailovou sbírkou. foto: AK Škoda Plzeň

Dalším významným milníkem atletického klubu ŠKODA Plzeň se stalo víkendové mistrovství republiky do 22 let v Ostravě. V kategorii, kde mohou soutěžit proti sobě v rovnocenném závodě dorostenci, junioři i dospělí posbírali Západočeši celkem 13 medailí a přepisovali mnohé historické výsledky.

Michal Forejt a Tereza Hrochová. Foto: AK Škoda Plzeň

Sedm zlatých, tři stříbrné a stejný počet bronzových medailí. To je bilance AK Škoda Plzeň na uplynulém mistrovství republiky do 22 let, které se konalo v Ostravě. Plzeňané tak ovládli medailové pořadí klubů na tomto šampionátu.

Výjimečný počin předvedla Tereza Hrochová, která zvládla kombinaci třech vytrvaleckých tratí s medailovým ziskem. Vcelku s přehledem ovládla trať na 3000m př., aby poté v běhu na 5000m získala nejen další zlato, ale jen o necelé dvě vteřiny časem 16:34,56 min zaostala za rekordem celého mistrovství. Medailový tripl zakončila bronzem na 1500m, kde si dokonce vytvořila nový osobní rekord, přestože v nohách měla již dva náročné závody.

Další husarský kousek se zrodil v kladivu mužů a žen. Mistři republiky se stali závodníci právě plzeňského klubu. Soutěž žen ovládla Kateřina Skypalová, která tak obhájila své loňské vítězství a ani Patrik Hájek nenašel soupeře, který by ho překonal.

Zleva: J. Forejt, J. Štefela, K. Skypalová, J. Adámek a P. Procházka.

A že to bude šampionát Škody Plzeň dokázali i výškaři. Josef Adámek a Jan Štefela si rozebrali dva nejcennější kovy. Josef Adámek bral za 208 cm zlato a stříbrný teprve sedmnáctiletý Štefela výkonem 206 cm po právu slavil stříbro.

Plzeňané pak zcela ovládli dění diskařském kruhu mužů. Škodovácké trio nepustilo na stupně vítězů dokonce nikoho jiného. Soutěž ovládl devátý nejlepší junior světa Jakub Forejt, stříbro patří Petru Procházkovi a bronz Michalu Forejtovi. Michal Forejt si po bronzové radosti z disku vylepšil úsměv ještě dalším bronzem tentokrát ve vrhu koulí. Po závodech měla velkou radost i Tereza Schejbalová, která získala stříbro ve skoku o tyči a porazila dokonce i letošní juniorskou světovou šampiónku v této disciplíně. Poslední medaili a rovnou zlatou získal Filip Ličman, když se dokázal vrátit ve velkém stylu po letošních zdravotních problémech, kvůli kterým vynechal prakticky celou sezónu. Zlato na 400m př. a nový krajský rekord 51,66 sec, který překonal téměř o celou vteřinu je obrovskou satisfakcí.

Těsně pod medailovým úspěchem ještě zůstala celá řada reprezentantů Škodovky: 4. místo 4x400m ženy, 5. místo na 400m př. Lukáš Větrovský a Jana Reissová, 6.místo na 800m Anna Suráková a Slavomír Jaššo ve výšce.