Výběrové řízení na ředitele Alfy bylo vyhlášeno

Rada města Plzně vyhlásila konkurz na nového ředitele Divadla Alfa. Končící šéf divadla Tomáš Froyda má odejít v červnu 2015. Pokud město za něj najde nástupce už letos, skončí dřív.

Froyda na sklonku roku přijal nabídku Jihočeského divadla k šéfování otáčivému hledišti v Českém Krumlově a avizoval, že Alfu s ročním rozpočtem mezi 25 až 30 miliony korun a 44 zaměstnanci dovede do konce této sezony. Pak si funkční období ještě prodloužil, a to jako pojistku proti případnému sloučení Alfy a Divadla J.K. Tyla, o čemž se začalo hodně mluvit v souvislosti se stavbou nového divadla.

Podle náměstkyně Herinkové sloučení divadel nehrozí. „Byla jsem v Alfě, hovořila tam se zaměstnanci, řekla jsem jim, že se nemají čeho obávat, že za mě k žádnému slučování nedojde, že nic takového nedovolím. Kdo tomu rozumí, vidí, že sloučení není reálná věc,“ uvedla. Podle ní bude Froyda setrvávat v Plzni, dokud se za něj nevybere nový ředitel.

Páteční Rada města Plzně výběrové řízení vyhlásila. Uzávěrka přihlášek je do 30. května. Výsledek konkurzního řízení by měla městská rada projednat 19. června.