Vstup na jedničku. Vnuk režíroval jasnou výhru futsalistů na půdě nováčka

foto: Interobal Plzeň

Nová sezóna se výsledkově zatím vyvíjí podle představ. Po pohárovém postupu se hráčům Interobalu podařil i vstup do VARTA futsal ligy, kde v prvním kole vyhráli na palubovce nováčka z Hodonína vysoko 9:2. Velký podíl měl na výsledku Tomáš Vnuk, který byl hned u osmi gólů.

foto: Interobal Plzeň

Hned úvodní minuty střetnutí s Hodonínem ukázaly, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Gólový účet utkání začal už ve 3. minutě Tomáš Vnuk, který zanedlouho zvýšil i na 2:0 po souhře s Michalem Holým. To byl ovšem teprve začátek jeho galapředstavení. U první branky v sezóně kapitána Lukáše Rešetára si v 9. minutě připsal Tomáš Vnuk asistenci. 5 minut před koncem prvního poločasu nešťastně zamířil do vlastní branky Petr Zajíček, ovšem tříbrankový náskok vrátil vzápětí Plzni Michal Kovács. V závěru první dvacetiminutovky dostali západočeši ještě výhodu desetimetrového kopu, ten ovšem Michal Kovács proměnit nedokázal. Do šaten se tedy šlo za stavu 4:1 pro Plzeň.

foto: Interobal Plzeň

Začátek 2. poločasu si podmanilo duo Rešetár – Vnuk. Nejprve se ve 22. minutě prosadil prvně jmenovaný po přihrávce Vnuka, za minutu si oba role prohodili a stav byl v tu chvíli 6:1. V polovině druhé půle domácí snížili na 6:2 a vzápětí dostali ještě možnost zahrávat pokutový kop, ten ovšem výborným zákrokem zneškodnil Lukáš Němec. Vnuk přihrává – Holý skóruje, to bylo heslo 32. a 33. minuty, kdy Interobal přidal další dvě slepené branky a vedl již 8:2. Minutu před koncem utkání završil galapředstavení Tomáš Vnuk svým čtvrtým gólem v utkání a celkem tak zaznamenal 4+4. Stejně jako v prvním poločase i v poslední minutě toho druhého měli hosté výhodu desetimetrového kopu, tentokrát ovšem při pokusu o hattrick neproměnil Michal Holý.

foto: Interobal Plzeň

„V přípravě se mi tolik nedařilo, tak jsem si říkal, že to musím prostě zlomit hned první mistrovské utkání. První šanci zápasu jsem zahodil, ale minutu na to jsem to snad zlomil docela povedeným gólem levou, tak jsem si řekl, že by to mohlo být ono. I když jsem z tohoto zápasu mohl mít klidně ještě víc kanadských bodů, tak je hlavní, že se vyhrálo a povedl se vstup do sezony,“ uvedl po zápase Tomáš Vnuk.

Již příští pátek čeká hráče Interobalu domácí premiéra. V hale Lokomotivy přivítají od 20 hodin hráče Slavie Praha.