Vrba před klíčovou odvetou: Snad si kabina uvědomuje, že je tento zápas vyvrcholením tohoto období

foto: FCVP

S jasným úkolem vstoupí fotbalisté Viktorie Plzeň do čtvrteční odvety třetího předkola Evropské ligy proti Royalu Antverpy. K postupu je posune jakákoli výhra o dva góly, v případě výhry 1:0 se bude prodlužovat. „Je to dvojzápas, prohráváme v poločase. Na druhou stranu máme domácí prostředí. Doufám, že si všichni v šatně uvědomujeme, že je to vyvrcholení tohoto období, a že to podle toho bude vypadat,“ prohlásil kouč Viktorie Pavel Vrba.

Plzeňská bolest před klíčovým zápase je jednoznačně neproměňování šancí. Už čtyři zápasy Viktoriáni nezažili radost ze vstřeleného gólu. „S tím spokojeni být nemůžeme, snažíme si určité věci vysvětlovat. Finální fáze se nám bohužel nedaří. Góly jsou kořením fotbalu a rozhodují, doufejme, že to protrhneme,“ uvedl Vrba, jehož týmu hrubě nevyšel hlavně poslední ligový duel se Slováckem. Plzeňané po špatném výkonu prohráli 0:2. „Hodně jsme tenhle zápas rozebírali a jak skončil rozbor, tak jsem chtěl, abychom na to rychle zapomněli,“ komentoval Pavel Vrba.

Západočeši půjdou do odvety bez dlouhodobě zraněné čtveřice Hubník, Ekpai, Beauguel a Čermák. Zejména absence posledně jmenovaného dělá Pavlu Vrbovi vrásky na čele. „Když byl v sestavě Aleš Čermák, tak jsme to v útoku řešili lépe, momentálně hledáme hráče, kdo by ho nahradil,“ přiznal. Útěchou mu může být fakt, že se Čermák pomalu uzdravuje. „Za týden už by mohl být k dispozici, nasadit ho ale zítra by bylo obrovské riziko,“ doplnil Vrba. Podobná situace je podle jeho slov také u útočník Jeana Davida Beauguela.

Podle stopera Lukáše Hejdy se bude vše odvíjet od případného prvního gólu. „Víme, že výsledek není ideální, je ale hratelný. Hodně napoví první gól. Nepůjdeme ale do zápasu s tím, že máme svázané nohy. Víme, že musíme hrát vzadu na nulu a dva góly dát,“ prohlásil Hejda, který vidí silnou stránku Antverp v útočné fázi. „Je to celkově ofenzivní tým, v defenzivě hrají jednodušeji,“ dodal plzeňský stoper.

Duel třetího předkola Evropské ligy mezi Viktorií Plzeň a Royal Antverpy začíná v Doosan Aréně ve 20 hodin.