Vrba: Byli jsme zahrabaní tři metry pod zem. Beaguel věnoval gól Šuralovi

foto: FCVP

Úvodní zápas nadstavbové části o titul přinesl nervy až do konce. Viktoriáni v něm ještě v 84. minutě prohrávali, ale dvěma góly během čtyř minut otočili a nakonec z duelu s Jabloncem berou cennou výhru 2:1.

foto: FCVP

„Byli jsme zakopaní už tři metry v zemi, ale vyškrábali jsme se nahoru a v posledních deseti minutách se zachránili,“ řekl na úvod metaforicky hlavní trenér Plzně. Tři body těší o to víc, jelikož hosté neproměnili několik svých příležitostí a nakonec z Doosan Areny odjíždějí s prázdnou. „Přiznejme si, že Jablonec byl lepší, měl víc šancí. Zápas rozhodlo, že jsme za stavu 0:1 měli třikrát nebo čtyřikrát štěstí, že nám nedali druhou branku, která by asi rozhodla,“ přiznal Vrba. „Pomohla nám střídání. Jestli to byl Bakoš, který tam přinesl takovou tu zkušenost, ale hlavně Kayamba, který přišel a nahrál na oba góly. Oživil hru, obcházel hráče… To, co tam nebylo celý zápas, on přinesl,“ pokračoval kouč Viktorie.

Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Jean David Beauguel. „Snažil jsem soustředit na ten správný moment. Míč od Kayamby byl velmi dobrý. Jsem šťastný, že jsem dal gól, za fanoušky, za všechny. Bylo to moc důležité vítězství. Svůj gól bych chtěl věnovat Josefu Šuralovi a jeho rodině,“ prohlásil plzeňský útočník. Viktoria se tak dotáhla na vedoucí Slavii na dva body. A příští víkend hraje právě na Sinobo Stadium v pražském Edenu. „Už se na to těším. Když vyhrajeme, bude to pro nás velmi dobré. Každý ví, v jaké jsme situaci, takže není třeba o tom více mluvit. Budeme muset makat a uvidíme příští týden,“ uzavřel Beauguel.