Vraťte dětem fantazii, nabádá rodiče herečka Bára Milotová, autorka projektu AUDIO DĚTEM

ilustrační foto

„Koukej poslouchat!“, vyzývá děti hravá kampaň herečky Báry Milotové a komunitního nakladatelství Crowdpress. Klade si za cíl ukázat dětem cestu z virtuálního světa zpět k mluvenému slovu, spontánní hře a fantazii prostřednictvím nové aplikace AUDIO DĚTEM. Jako první audioknihu namluvila herečka pohádky Josefa Čapka Povídejme si, děti! Audiokniha vychází spolu s výtvarnou sadou s původními Čapkovými obrázky. Ve sbírce na vznik AUDIO DĚTEM, kterou Crowdpress organizuje na serveru Hithit, ji mohou rodiče objednávat už nyní na audiodetem.cz.

Aplikace AUDIO DĚTEM, ve které rodiče a děti najdou dětskou poezii i audioknihy, logopedické říkanky, pohádky, ale i pohybová cvičení, právě startuje svou crowdfundingovou kampaň na portálu Hithit. První audioknihou bude vyprávění Josefa Čapka Povídejme si, děti! „Všechny děti znají Čapkova Pejska a kočičku. Ale tuhle knížku jsem objevila úplně náhodou v malé knihovně v autobusové zastávce, je moc milá, nadčasová a je škoda, že ji lidé skoro neznají,“ vysvětluje Milotová, kterou si diváci mohou pamatovat z filmu Pouta, seriálu Terapie, nebo z divadla Reduta a Činoherního klubu. Se svými kolegy chystá také výtvarné aktivity, ve kterých se děti mohou realizovat při poslechu. Čtení doprovází hudba Zdeňka Krále, kterého malí posluchači znají z Hýbánek na Déčku České televize.

Bára Milotová

„Chtěla jsem svým dětem pustit audiopohádku, ale zjistila jsem, že na internetu je kvalitního mluveného slova pro děti hrozně málo,“ vysvětluje herečka, jak se zrodil nápad založit poslechovou platformu. „Přitom děti poslech milují, rozvíjí jejich fantazii nesrovnatelně více, než když jim dáte do ruky tablet… My jsme jako malí moc rádi poslouchali, ať už pohádky v rádiu nebo na gramofonových deskách a při poslouchání jsme si často hráli,“ dodává.

Ve sbírce na vznik aplikace AUDIO DĚTEM, kterou Crowdpress organizuje na serveru Hithit, mohou rodiče audioknihu Povídejme si, děti! objednávat do 5. 12. Více na www.audiodetem.cz.