Vrah dopaden, muž z jižních Čech napadl i další ženu a policistku

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Policisté v neděli večer dopadli muže, který má na svědomí vraždu seniora, jehož tělo bylo v sobotu nalezeno v Těšínské ulici v Plzni.

V sobotu před pátou hodinou odpoledne přijali policisté oznámení o nálezu mužského těla bez známek života v Těšínské ulici v Plzni. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky a byl přivolán i soudní lékař. Ten shledal, že na těle jsou zjevné známky cizího zavinění. Policisté ihned zahájili výslechy osob, vytěžování kamerových záznamů a probíhalo pátrání po pachateli nejen v Plzni, ale i v okolí.

„V rámci prověřování tohoto případu a zjišťování veškerých skutečností vzniklo důvodné podezření, že pachatel by mohl mít na svědomí i další protiprávní jednání, ke kterému došlo v sobotu v ranních hodinách. Žena ve věku 53 let šla v Plzni na autobusovou zastávku U Prazdroje a u křižovatky u čerpací stanice si všimla muže, který se za ní následně vydal. V chůzi pokračovala a najednou ucítila říznutí do nohy. Když se otočila, viděla muže, jak již utíkal pryč,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

Intenzivní pátrání po pachateli probíhalo nejen v nočních hodinách, ale i v neděli. V rámci pátrací akce byli policisté z policejní stanice Zbiroh přivoláni do jedné obce na Rokycansku, kde došlo kolem páté hodiny odpoledne k vloupání do zemědělského objektu. „Pachatel byl ale vyrušen a utekl. Policejní hlídka prohledávala okolí, když si policistka všimla schovaného muže. Dle zákona jej vyzvala, aby opustil ukrýt, ale muž nereagoval a policistku dokonce napadl golfovou holí. V tu chvíli na místo dorazil i psovod se svým psem a muže společně zpacifikovali a zajistili,“ upřesnila Korandová.

V rámci probíhajících úkonů trestního řízení vzniklo podezření, že právě tento muž mohl spáchat zvlášť závažný zločin vraždy a napadení ženy, což se následně potvrdilo. Kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje muže v pondělí obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu násilí proti úřední osobě. „Z naší strany bude státnímu zástupci podán podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. V současné době čekáme na výsledky soudní pitvy a výsledky znaleckých zkoumání nejen ze zajištěných stop a předmětů, ale i na osobu pachatele. Policisté dnes nalezli i pravděpodobnou zbraň – nůž, kterou pachatel použil,“ doplnila policejní mluvčí.