Volal jsem kvůli němu na inspekci, říká muž o zemřelém pilotovi Bohumilovi D.

foto: HZS PK

Jak jsme uvedli dnes ráno (článek zde), pilotem vrtulníku, který se zřítil ve středu večer na Borských Polích, byl podnikatel Bohumil D. Naší redakci se ozval člověk, jenž jeho nebezpečné počínání dokonce hlásil na inspekci. 

„Jsem obyvatel čtvrtě Bory a vidím, jakým stylem a v jaké výšce létá například záchranářský vrtulník, a pak vidím, v jak nízké výšce létá amatérský vrtulník, kdy v prudkém náklonu klopí zatáčky, tak že vám otravuje okolí, budí děti a zdá se vám to nebezpečné,“ prohlásil muž, který je bývalým držitelem leteckého průkazu a nepřál si být jmenován. Podle svých slov se tehdy obrátil na policii. „Ti mi řekli, že to řeší letecká inspekce. Tam jsem zavolal a sdělili mi, že asi ví, o koho jde, že tu těch Robinsonů moc nelétá. Chtěli po mě poslat nějaké bližší identifikační údaje, což se mi jako bývalému pilotovi moc nechtělo. Jen jsem chtěl, aby tomu člověku zavolali, že si už lidé stěžují, že lítá moc nízko. Tím by to pro mě skončilo,“ prohlásil. Černý Robinson zahlédl i ve středu před nehodou. „Ve 4 odpoledne jsem viděl, jak přesně tenhle černý vrtulník zase láme na Borech zatáčku. Za hodinu jsem to pak viděl v televizi,“ dodal muž.

K pádu letadla došlo v 17:20. Kromě Bohumila D. zemřeli tři Thajci. „Pád vrtulníku Robinson, při kterém tragicky zahynula celá posádka, tedy pilot narozený v roce 1986 a tři cizinci, žena narozená v roce 1972 a dva muži, narození v letech 1961 a 1973, je předmětem prověřování. Kriminalisté spolu s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod zjišťují dnes veškeré okolnosti, provádí se výslechy svědků, vyhodnocují zajištěné stopy a jsou nařízeny znalecké posudky. Byla nařízena soudní pitva u posádky,“ uvedla dnes policie.

>>> Nové informace o zřícení vrtulníku v Plzni

>>> Pilotem zříceného vrtulníku byl podnikatel Bohumil D.