Vodárna Plzeň varuje: Pozor na podomní prodavače filtrů vody

ilustrační foto / plzen.cz

V Plzni a okolí se neustále objevují podomní prodejci vodních filtrů, kteří na základě zdánlivého testu kvality vody doporučují koupi svých zařízení. Argumentují při tom tím, že voda dodávaná vodovodem pro veřejnou potřebu není vhodná k přímé spotřebě a je třeba ji dále vyčistit.

„V průběhu posledních několika týdnů se na zákaznické lince naší společnosti množí dotazy spotřebitelů ohledně rozborů pitné vody i nabídek filtračních zařízení. Není výjimkou, že se u dveří objeví cizí člověk s nabídkou bezplatné kontroly kvality pitné vody v domácnosti. Na základě rychlého testu ji označí za nevhodnou a navrhne jednoduché a účinné řešení, díky kterému voda bude konečně v pořádku a chutnější,“ popisuje tisková mluvčí Vodárny Plzeň Kateřina Chmelíčková.

Tyto případy vyskytly v Nýřanech, na Kralovicku, v Horní Bříze i ve Stodu. „V Plzni pak máme hlášeny případy, kdy se podomní obchodník s plánovanou kontrolou vody ohlásí dopředu telefonicky. S ohledem na rostoucí počet případů, kdy se podobné nabídky vyskytují, bychom rádi vyzvali naše zákazníky ke zvláštní opatrnosti,“ říká tisková mluvčí.

Pitná voda dodávaná Vodárnou Plzeň splňuje veškeré požadavky stanovené vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 252/2004 Sb. v platném znění. Průměrné měsíční hodnoty všech ukazatelů si můžete ověřit na webových stránkách. V případě jakýchkoliv dotazů či pochybností o kvalitě pitné vody kontaktujte zákaznickou linku 37377 414 222.

Pokud vám tedy kdokoliv nabízí filtrační zařízení, jehož cena se podle našich informací pohybuje v řádech desetitisíců korun, zpozorněte. „Vodárna Plzeň ručí za kvalitu pitné vody dodávané vodovodem pro veřejnou potřebu a silně nedoporučuje instalaci podobných zařízení, která často zbavují vodu látek žádoucích pro lidský organismus,“ dodává Kateřina Chmelíčková.