Vnitroblok Krašovská provoněly vepřové pochoutky

foto: V. Čermák

Troje zabijačkové hody během letošní zimy nabídl první plzeňský obvod svým obyvatelům. První akce spojená s ochutnávkou oblíbených specialit se konala 19. ledna na Bolevecké návsi. Série vepřových hodů pokračovala v sobotu 9. února ve vnitrobloku Krašovská, kde zahrála skupina Semtex trio ve složení Lukáš Krásenský, Michal Šedivka a Petr Novák.

Nechyběly klasické zabijačkové pochutiny, jako zabijačková polévka, jitrnice, jelítka, tmavá i světlá tlačenka, párky, klobásy i nápoje. Návštěvníci se mohli také zahřát svařákem či medovinou.

Jak naložit s pořádným pašíkem, předvedl mistr řeznický Jiří Jägr, Třemošenská uzenina s.r.o., který dokáže za směnu zpracovat na 15 takových drobečků.

Další fotografie si prohlédněte se fotogalerii Vepřové hody v Krašovské.

„Je příjemné, když obyvatelé prvního plzeňského obvodu mají i v zimě kam vyrazit, sejít se, pobavit se sousedy. Tradiční zabijačkové hody k tomuto období patří a jsem ráda, že si je mohou lidé užít i v našem obvodě mezi paneláky,“ řekla místostarostka městského obvodu Plzeň 1 Ilona Jehličková. V podobném duchu se měla uskutečnit i Masopustní veselice, která se uskuteční 2. března na louce za školou na Vinicích.