Vlak se srazil na přejezdu s autem, provoz mezi Blížejovem a Domažlicemi stojí

foto: HZS PK

Na přejezdu u Blížejova na Domažlicku se střetl mezinárodní rychlík s osobním autem. Na místě zasahují všechny záchranné složky, provoz na trati číslo 180 byl v úseku Domažlice-Blížejov přerušen. Čtyřiadvacetiletého řidiče transportovali záchranáři na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni.

Podle mluvčího krajských hasičů Petra Poncara zasahují na místě jednotky ze stanice Domažlice a HZS SŽDC. „Ve vlaku mělo cestovat okolo 80 lidí, nikdo by ale neměl být zraněn. Lokomotiva je však poškozena,“ dodal Poncar. Vlak zůstal po nehodě stát prakticky ve stanici, asi 250 metrů od přejezdu.

Policejní mluvčí Dagmar Brožová potvrdila, že se střetlo osobní auto Renault Megane řízené cizincem ročník narození 1995 s mezinárodním vlakem jedoucím z Mnichova do Prahy. „Byla zastavena železniční i silniční doprava,“ upřesnila Brožová.

Zraněného řidiče záchranáři transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. „Jeho zranění jsou lehké až středně těžké, muž je při vědomí,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

foto: HZS PK