Vítězný vstup do jarní části. Plzeňští házenkáři udolali Zubří

ilustrační foto: Talent Plzeň

Házenkáři Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň vstoupili do jarních bojů Strabag Rail extraligy vítězstvím 26:25 na Zubřím.

Celý první poločas udávalo tón zápasu Zubří, domácí vedli jen po úvodní brance M. Tonara. Pak už jen dotahovali dvou až tříbrankový náskok soupeře, který platil i v poločase. Po přestávce ale přišla na palubovku jiná Plzeň, zvýšila agresivitu v obraně a hlavně začala proměňovat šance. Jako rozhodující se ukázala šňůra čtyř branek domácích, kdy soupeři odskočili z 18:19 na 23:19. Pět minut před koncem byl stav 25:22, jenže hosté závěr ještě zdramatizovali, ale vyrovnat už nedokázali.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň ? HC Robe Zubří 26:25 (11:14).
Branky Zubří: Válek 5, Dokoupil 4, Hlinka 4/1, Korbel, Dořičák a Zeman 3, Hrstka 2, Mizera 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3:3/1. Vyloučení: 5:3. Diváků: 630. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt, Vinkelhöfer 1, Nejdl, M. Tonar 2, Šindelář 4, Stehlík, Chmelík 2, Šafránek 2, J. Tonar 5/1, Douda 6, Šíra, Ivančev 2, Wildt 2, Bičiště, Říha.