Vítězná série fotbalové juniorky ukončena. Postaraly se o to Teplice

foto: FCVP

Na nově zrekonstruovaném hřišti v Luční ulici se juniorský tým utkal s Teplicemi. Z A-týmu dorazili na první poločas pomoci Jakub Řezníček, Tomáš Chorý, Pavel Bucha a Tomáš Hájek, celý zápas poté odchytal Dominik Sváček. Ani tyto posily ale nezabránily porážce 0:1.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí hráči. V 7. minutě Kryštof Pavlík pěkně centroval z přímého kopu zprava, ale hlavička Robina Hranáče zamířila mimo tři tyče. Následovala dobrá šance Tomáše Chorého po pasu od Ondřeje Peka, ale brankář Luděk Němeček si s ní poradil. Na druhé straně mohl otevřít skóre Jakub Hruštinec, nicméně to odmítl rychle se přesouvající Dominik Sváček. Další velkou šanci měli viktoriáni v 19. minutě, jenomže střelu Jakuba Řezníčka zlikvidoval pozorný Němeček. Největší šanci měly následně Teplice – konkrétně Benjamin Mustafič, jehož dorážku zablokoval Václav Svoboda na brankové čáře. Chvíli nato zasahoval Sváček proti střele Marka Červenky. Posléze už se do dvou šancí dostali jen domácí, Lukáš Pihrt ovšem mířil nad a Jakuba Řezníčka po skvělém uvolnění vychytal spolehlivý Němeček.

V úvodu druhého poločasu spěchal do úniku Baftijar, ale svoboda jej stihl zakřižovat. Po necelé hodině hry už se však skóre otevřelo – Patrik Dressler z voleje do protipohybu překonal Sváčka a hosté se ujali vedení. Vyrovnat mohl Tomáš Arzberger, nicméně jeho hlavička po centru Svobody šla nad bránu. Dvoubrankové vedení se snažil Teplicím získat Benjamin Mustafič, ale oba jeho hlavičkové pokusy postrádaly přesnost. A tak až do samostatného závěru mohla Viktoria usilovat o vyrovnání, čtyři minuty před koncem dvakrát hlavičkoval Ondřej Pek a následně zakončoval Lukáš Provod, ale ani jeden z nich se neprosadil. Vítězná série juniorky tak byla ukončena.