Vítězná rozlučka s rokem 2018. Plzeň porazila Karvinou

Fotbalisté Viktorie Plzeň v posledním zápase podzimní části zvítězili nad Karvinou 2:1. O výhře rozhodli Západočeši v prvním poločase, kdy se trefili Jan Kopic a Roman Procházka. Ve druhé půli snížil Ba Loua.

Plzeň nastoupila v téměř totožné sestavě jako ve středu proti AS Řím. Jediná změna byla vynucená. Místo vykartovaného Hejdy se vedle Hubníka postavil Luděk Pernica. Západočeši v úvodu dle předpokladů získali územní převahu a v 7. minutě udeřili. Na centr Kovaříka si naběhl Jan Kopic a Berkovec neměl šanci.  V 17. minutě mohl přidat druhou branku Chorý, Berkovec ale jeho střelu vyrazil. O čtyři minuty později opět ukázal svoji skvělou kopací techniku Kovařík, který dalším povedeným centrem vyzval Čermáka. Berkovec se však vyznamenal a míč vyrazil na roh. Ve 33. minutě už se domácí dočkali. K přímému kopu se postavil Roman Procházka a nechytatelnou střelou k tyči nedal Berkovcovi šanci. Viktoriáni naprosto dominovali a na karvinskou branku se valil útok za útokem. O dvě minuty později po další výstavní ráně Procházky zachránila hosty tyč. Ve 40. minutě pak sám Berkovec, který vyrazil dělovku Limberského. Karvinští měli první příležitost až na konci poločasu. Galuškův obstřel ale Hrušku nezaskočil.

Do druhé půle jakoby nastoupily jiné týmy. Viktoria se nikam nehnala a mnohdy zbytečně nechávala aktivitu soupeři. V 68. minutě pak přišel trest poté, co obrana domácích nezachytila náběh Ba Loua a útočník Karviné se tváří v tvář Hruškovi nemýlil. Po inkasovaném gólu se Viktoriáni vzpamatovali a závěr zápasu už měli poměrně pod kontrolou.