Vítězem je Ondřej Bek s dřevěnými brýlemi

Plzeňské kolo soutěže začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy vyhrál Ondřej Bek z Plzně se svými  dřevěnými brýlemi zn. Bekwood. Brýle jsou zcela české výroby, vznikají na míru každému ze zákazníků. Na druhém místě skončil Jan Čechura s projektem Beescale (Plzeň) a třetí místo patří Aleši Oliberiovi z Rokycan. Zvítězili v konkurenci dvaceti projektů, nejčastěji z oblasti designu.

Včelař nemůže být každý u včel den,   ani by je neměl tak často rušit. Tomáš Pižl s přáteli proto navrhl pod úl váhu, která přes IoT síť posílá každou hodinu data o stavu úlu. Zatím váhu a teplotu, ale časem přibydou i další senzory – například senzor pohybu nebo okolní teploty. Přitom baterie váhy vydrží celý jeden rok.  Aleši Oliberiovi zase chybí na trhu pláštěnka pro motorkáře, která by vydržela i dlouhé cesty. Chystá se vyrábět neoprenové a nylonové bundy.

Do osmého ročníku T-Mobile Rozjezdů se přihlásilo 483 nápadů. Největší konkurence je v hlavním městě (123 přihlášek), Jihomoravském kraji (70 projektů) a v Moravskoslezském kraji (47 přihlášek). V Plzeňském kraji to bylo jenom 20.  Všichni regionální vítězové postupují do celostátního online hlasování veřejnosti. O druhém celostátním vítězi pak rozhoduje odborná porota, vybírá z těch nejlepších v každém kraji.   Jména obou celostátních vítězů se dozvíme 22. června.