Vítej, osmifinále. Plzeňští hokejisté opět vyhráli a slaví předčasně postup

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V nejkratším možném čase slaví hokejisté Škody Plzeň postup do osmifinále Ligy mistrů. Ve čtvrtém duelu přišla čtvrtá výhra, tentokrát v Luganu 3:2. Výhru zařídili svými góly Milan Gulaš, Vojtěch Němec a Lukáš Kaňák.

Plzeňští nevstoupili do zápasu tak aktivně jako v Jyväskylä a zpočátku nechala tvořit hlavně domácí. Ti měli také v 5. minutě první obrovskou šanci, Walker však minul zcela odkrytou klec. Poté se hra přecijen vyrovnala, dobrou šanci měl po chybě obrany Lugana Kodýtek, na Merzlikinse v brance Švýcarů si ale nepřišel. Bezbrankový stav vydržel do 16. minuty.  Hosté v přesilové hře dlouho kombinovali, až Vojtěch Němec šikovně přistrčil puk na Milana Gulaše, a ten střelou do poloodkryté klece dostal Plzeň do vedení. O tři minuty později měli Západočeši k dispozici dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, David Stach se neunáhlil a přihrál ještě lépe postavenému Vojtěchu Němcovi, který měl už snadnou pozici.

Ve druhé části hráli oba týmy ve čtyřech, skóre se ale neměnilo ani po velké šanci Cuntiho z 27. minuty. Ve 31. minutě proti plzeňskému brankáři neuspěl ani Bürgler a na druhé straně ve vlastním oslabení po skvělé práci Eberleho si na Merzlikinse nepřišel Kodýtek. Ve 35. minutě Stach ukázal velký přehled, našel Lukáše Kaňáka a mladý plzeňský bek pálil do černého.

Třetí třetina byla ve znamení dobývání branky Plzně. Západočeši ale byli možná až příliš pasivní a v 51. minutě přišel trest. Proti Hofmannově střele do horního rohu neměl Milčakov sebemenší šanci. O minutu později mohl vrátit Škodovce tříbrankové vedení Novotný, proti Merzlikinsovi ale neuspěl. V závěru domácí zkusili štěstí při power-play a Hofmann dokonce i snížil na rozdíl jedné branky. Na víc už však Lugano nemělo čas. Plzeň tak zvítězila i ve čtvrtém zápase a slaví postup do osmifinále.