Víno, burčák, muzika. Bolevecké vinobraní je tady

ilustrační foto / plzen.cz

Přijďte na Bolevecké vinobraní i v letošním roce >>> aktuální informace pro AKCI

Ne jen na jižní Moravu, ale také na Boleveckou náves v Plzni patří víno. Na zdejším statku U Matoušů se bude konat v sobotu 17. září 2016 od 9 do 18 hodin Bolevecké vinobraní. Přijďte ochutnat vybraná vína a burčáky, od odborníků se o nich dozvíte řadu zajímavých informací.

Součástí akce bude i kulturní program opět s nádechem vína, vystoupí cimbálovka či folklorní soubor, po celý den se bude promítat tematický film Bobule. Pro děti jsou připraveny vyjížďky na koních, nafukovací hrad a zábavné soutěže. Vstup na akci je zdarma.

Bolevecké vinobraní rozhodně milovníky tohoto božského nápoje nezklame. V prostoru statku U Matoušů na Bolevecké návsi ochutnají vína i burčáky z produkce řady kvalitních vinařství. Zkušení prodejci zájemcům jednotlivá vína popíší a seznámí je s jejich vlastnostmi. O odrůdách vín a historii vinařství promluví na podiu sommelier. Ten bude lidem k dispozici během celého dne, kdy s ním mohou probrat své dotazy. Popíjení vína se musí prokládat kvalitním jídlem, nebude tedy chybět nabídka specialit ze sýrů a mléčných výrobků, z domácí udírny a potravin z farmářských trhů.

Příjemným odreagováním bude bohatý kulturní program. „Zahraje cimbálová muzika, folková a country kapela, můžete se těšit na folklorní vystoupení v krojích. Děti si užijí zajímavé soutěže, vyřádí se na skákacím hradu a mohou si zkusit jízdu na koních. Po Bolevecké návsi bude dokonce jezdit povoz tažený koňmi s živou muzikou a po celý den se bude promítat oblíbený český film Bobule,“ zve na zajímavý program starosta Městského obvodu Plzeň 1 Miroslav Brabec. Svůj um předvedou umělečtí kováři a lidé mohou obdivovat a zakoupit si výrobky v rukodělných stáncích.

Bolevecké vinobraní pořádá Městský obvod Plzeň 1 ve spolupráci s agenturou Oupn Ér, o. s.