Viktorka jde na Real. Je to nejvíc v kariéře, říká Hrošovský

foto: FCVP

Den D, hodina H se blíží. Fotbalisté Viktorie Plzeň už ve středu ve 21 hodin nastoupí na domácím hřišti proti jednomu z nejlepších klubů světa, slavnému Realu Madrid. „Je to nejvíc v kariéře,“ vyznal se například plzeňský záložník Patrik Hrošovský.

„Hra Realu je jasná, vždy chtějí dominovat a soupeře přehrát. Hledáme, jak jí překonat. Hráči dostanou informace, budeme chtít tu jejich herní převahu nějakým způsobem překvapit,“ prohlásil plzeňský kouč Pavel Vrba, kterému bude chybět útočník Michael Krmenčík. „V posledním období byl Michal klíčový hráč, jeho zranění nám situaci zkomplikovalo. Ale ať se ukáže Řezníček s Chorým, kteří dostanou více prostoru. Věřím, že máme hráče, kteří budou dělat vše, aby ho nahradili, a že zítra ukáží, že jsou tu právem,“ prohlásil kouč Viktorie.
Plzeňané byli na hřišti bílého baletu až nečekaně blízko bodu. „Nevím, jestli se dá čekat, že budeme aktivnější než v Madridu. Tam jsme jen bohužel nezvládli koncovku. Pokud podáme výkon na hranici našich možností, tak můžeme něco uhrát. Nemyslím si ale, že by mohlo dojít k podcenění, to možná mohlo před prvním zápasem,“ prohlásil plzeňský střelec ze San Bernabeu Patrik Hrošovský. Od prvního duelu se mnohé změnilo. Real vyměnil kouče a rozpadla se mu obrana. „Nevím, jestli jsou zranitelnější. I když jim nějaký hráč vypadne, tak mají pořád kvalitu. Nemyslím si, že je tam týden nový trenér. Pořád je to Real Madrid,“ podotkl Hrošovský, který řadí zápasy s Realem na vrchol kariéry. „Je to Liga mistrů, kterou hraji poprvé. Je to to nejvyšší v mé kariéře,“ dodal.