Viktoriáni žehrali po prohře v Teplicích na spálené šance. Zavinili jsme si to sami, ví kouč

foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve 25. kole Fortuna:Ligy v Teplicích 1:2. Svěřenci trenéra Vrby doplatili především na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí.

foto: FCVP

„Hlavní příčina byla ve dvou rozdílných poločasech. V prvním jsme nehráli tak, jak bychom si představovali a náš výkon nebyl dostatečný, abychom s ním Teplice překvapili. Oni toho využili hned na začátku utkání. Ve druhém poločase jsme doplatili na neproměňování šancí. Naše hra měla více přímočarých akcí a myslím si, že jsme si jich i dost vytvořili. Výsledek je pro nás špatný, ale zavinili jsme si ho pouze sami,“ prohlásil kouč Pavel Vrba.

Že si vytvořili dostatek příležitostí na otočení výsledku vědí moc dobře i samotní hráči. „Chybělo proměnit všechny ty šance, já osobně jsem měl jednu dvě. Dneska jsme si jich vytvořili asi nejvíc ze všech zápasů v letošní sezoně, ale bohužel jsme až na jednu žádnou neproměnili a jedeme domů bez bodů,“ lituje záložník Aleš Čermák. „Těch šancí bylo dnes fakt strašně moc a když je nedáme, tak je to potom těžké,“ souhlasí jeho kolega ze záložní řady Patrik Hrošovský.

Viktoriány teď čeká reprezentační pauza, po ní následuje domácí duel s Bohemians. „Možná je to dobře, můžeme kvalitně potrénovat a snad se vrátíme v lepší formě, než v jaké jsme teď,“ doufá Aleš Čermák. „Musíme si rozebrat, co se v posledních týdnech udělalo špatně, proč jsme utkání nezvládli a vrhnout se do zbývajících zápasů, kterých je ještě stále dost,“ dodává Hrošovský.