Viktoriáni před zápasem na Slovácku tuší těžkou bitvu: Oba týmy akutně potřebují body

ilustrační/foto: FCVP

Viktorii Plzeň čeká v neděli utkání na hřišti Slovácka, proti kterému má tým trenéra Pavla Vrby výbornou bilanci. „Nic lehkého ale nečekáme,“ shodují se kouč Pavel Vrba i záložník Jan Kopic.

foto: FCVP

Viktoria má za sebou zápas s Bohemians, který vyhrála 3:2. Co si z něj může odnést směrem do dalších utkání? „Asi těch prvních 20 minut, kdy jsme soupeře přehrávali, dali dva góly a měli i další šance,“ myslí si Kopic, který se v akci objevil na jaře poprvé. „Takovou pauzu jsem v kariéře ještě nezažil. Přesvědčil jsem se o tom, že zápas se prostě natrénovat nedá. Fyzicky na tom nejsem tedy tak dobře, jak bych měl být, ale zlepšuje se to. Pomohlo mi, že jsem třeba nahrál na gól, ale vím, že výkon může být pořád lepší,“ uvědomuje si.

Na Slovácku bude chtít Viktoria Plzeň uspět, ačkoliv si všichni uvědomují, že domácí bojují o každé body. „Pět zápasů za sebou nevyhráli, tak proti nám budou mít velkou motivaci. Ale my ji máme taky, hrajeme o titul, chceme na Slavii tlačit, aby to neměla zadarmo. Navíc musíme držet druhé místo před Spartou, takže stále máme o co hrát. V této fázi už se počítá každý bod,“ má Jan Kopic jasno.

„Všichni víme, jak jsme na tom my a jak Slovácko. Jsme v situaci, kdy každá ztráta, kterou uděláme, je hodně bolestivá. Slovácko zase hraje o záchranu a chce se z té spodní šestky dostat. Obě mužstva potřebují získat body, o to to bude zajímavější. Soupeř navíc každý zápas hraje doma urputně,“ dodává plzeňský trenér Pavel Vrba.