Viktoriáni po odvetě EL: Dinamo vyhrálo zaslouženě, neměli jsme skoro žádné šance

foto: FCVP

Odvetné utkání prvního kola jarní vyřazovací fáze Evropské ligy na půdě Dinama Záhřeb se viktoriánům nepovedlo. Chorvatský celek vyhrál 3:0 a postoupil tak do osmifinále.

foto: FCVP

Po závěrečném hvizdu uznali viktoriáni zasloužené vítězství soupeře. „Od začátku nás tlačili a v prvním poločase vedli už 2:0. Bylo to těžké, neměli jsme navíc skoro žádné šance. Kvalita byla na jejich straně,“ uvedl záložník Patrik Hrošovský.

„V prvním poločase bylo Dinamo ve všem lepší. Nevyšel nám vstup, soupeř byl agresivnější a důraznější. Když si na této úrovni myslíte, že máte na všechno čas, zjistíte, že je to jinak. Pro nás obrovské ponaučení, Záhřeb vyhrál zaslouženě,“ prohlásil kouč Pavel Vrba. Domácí celek vedl po první půli 2:0. Jak se viktoriáni hecovali v kabině o poločasové přestávce? „Řekli jsme si, že když budeme hrát takto dále, dopadne to jako některé jiné nepovedené venkovní zápasy v Evropě. Zároveň jsme ale věděli, že náš gól může zápas úplně otočit. Bohužel jsme pak dostali třetí a bylo rozhodnuto,“ prozradil Vrba.

Po zápase převládaly hlavně negativní emoce, na účast v pohárové Evropě 2018/2019 však viktoriáni mohou vzpomínat v dobrém. „Moc dobře víme, že to nebylo vůbec špatné. Jen je škoda, že po dobrém domácím utkání s Dinamem jsme si to v odvetě takto pokazili. Máme zraněných čtyři až pět hráčů, kteří by pravděpodobně do sestavy zasáhli, ale tak to ve fotbale prostě chodí,“ dodal Vrba.