Viktoriáni chtějí vrátit titul do Plzně, cílem je i postup do evropských pohárů

Vedení FC Viktoria Plzeň představilo cíle pro nadcházející sezónu. Foto: FC Viktoria Plzeň

S výrazně omlazeným kádrem chtějí vstoupit fotbalisté FC Viktoria Plzeň do nové sezóny 2019/2020. Cíle jsou jasné, postup do skupiny evropských pohárů a po roční pauze by viktoriáni chtěli vrátit ligový titul zpět do Plzně. Jednoduché to mít ale nebudou, přišli totiž o několik svých dlouholetých opor. I to zaznělo v úterý na velké tiskové konferenci, kde vedení FC Viktoria Plzeň zhodnotilo téměř měsíc trvající přípravné období. Na podzim tým čeká 20 ligových kol, předkola evropských pohárů a MOL Cup.

Viktoria odehrála celkem sedm přípravných utkání, ve kterých prohrála pouze jednou. Jako již tradičně odstartovala přípravu s celky z nižších soutěží, v Luční ulici porazila Domažlice a Sokolov. Posléze vyhrála v Liptovském Mikuláši při příležitosti oslav 85. výročí tamního klubu. Na rakouském soustředění viktoriáni porazili Craiovu a Ufu, remizovali s Karabachem a podlehli Legii.

Do nové sezóny v nových dresech. Foto: FC Viktoria Plzeň

Trenér Pavel Vrba má na začátku ročníku 2019/2020 v kádru hned pět nováčků. Z Olomouce přišel střední záložník Lukáš Kalvach, ze Slovácka se pak na stejný post vrátil z hostování Dominik Janošek, který svými dobrými výkony v přípravě trenéry překvapil. Podhrotovou pozici by měl vyztužit slovenský mladík Christián Herc, který přišel na dvouleté hostování s opcí z Wolverhamptonu, ofenzivní posty pak posílil univerzál Ondřej Mihálik na hostování z AZ Alkmaar. Jako volný hráč pak z Legie Varšava přišel Adam Hloušek.

Zároveň se Plzeň rozloučila s řadou dlouholetých opor. Kariéru ukončili Marek Bakoš a Daniel Kolář, oba však v klubu zůstali. První jako asistent trenéra Vrby, druhý jako sportovní manažer mládeže. Milan Petržela pak po 11 letech ve Viktorii přestoupil do Slovácka. Stěhovala se i řada dalších hráčů, někteří na hostování, někteří na trvalý přestup. Patrik Hrošovský se pak upsal belgickému Genku, do kterého přestoupí až po předkolech evropských pohárů.

Z tiskové konference. Foto: FC Viktoria Plzeň

Veliký otazník se zatím vznáší nad Michaelem Krmenčíkem. Ten si v říjnovém ligovém utkání se Slováckem přetrhl zkřížený vaz v levém koleně a vynechal celé jaro. Teď se uzdravený Krmenčík snaží dostat do své dřívější formy, ale zatím se mu to příliš nedaří. V sedmi přípravných zápasech dal jediný gól proti třetiligovým Domažlicím. Trenér Pavel Vrba se netajil tím, že Krmenčím bude muset hodně zabojovat o své místo v základní sestavě. Nicméně trenér věří, že se nejlepší střelec předminulé sezony pop nepříliš vyvedené letní přípravě rozstřílí a opět se mu vrátí forma.

Plzeň se chce poprat o svůj v pořadí už čtvrtý postup do základní skupiny Ligy mistrů ve své klubové historii. Již v úterý 23. července tento boj může začít. V cestě jí jako první stojí Olympiakos. Na domácí duel s řeckým gigantem jdou vstupenky do prodeje již 10. července, předkupní právo mají permanentkáři, kteří si vstupenky budou moci zakoupit například i při domácím duelu se Sigmou Olomouc. Volný prodej pak odstartuje v pondělí 15. července.

Foto: FC Viktoria Plzeň

Do dnešního dne využilo možnosti pořídit si celosezonní permanentku téměř 6300 viktoriánů. Permanentky jsou stále v prodeji, osobně se dají zakoupit ve Viktoria shopu, případně z pohodlí domova online na webu Plzeňské vstupenky.