Viktoria v přípravě znovu vyhrála. Porazila rakouský St. Pölten

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 11. srpen 2020 21:55
117444322_10158622904953664_1467841153681788378_o Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili i ve třetím přípravném zápase na nadcházející sezónu. Na soustředění v Rakousku porazili St. Pölten 2:0. O výhře rozhodli Západočeši ve druhé půli, kdy se nejprve trefil Jakub Brabec, v 90. minutě dal skóre konečnou podobu úspěšnou hlavičkou Tomáš Chorý.

První poločas viktoriáni po většinu času kontrolovali a vytvořili si i několik zajímavých šancí, brankáře Rieglera ale nepřekonali. Hned po třech minutách jej donutil k výbornému zákroku Čermák, poté to zkoušel z voleje také Havel. Neuspěli a radovat se nemohl ani Beauguel, který o sobě dával vědět hlavně ze vzduchu. Zejména po Limberského precizním centru šajtlí byl blízko k první trefě, ale branku těsně minul.

Krátce po změně stran už ale nabrala herní převaha i výsledkový rozměr. Jakub Brabec si uvnitř šestnáctky našel odražený míč po rohovém kopu a zakončení Beauguela a z bezprostřední blízkosti jej uklidil za Rieglerova záda na 1:0. Zhruba po hodině hry pak došlo k dostřídání kompletní zahajovací jedenáctky na naší straně. Staněk následně vytáhl pěkný zákrok proti střele Schütze, na druhé straně byl blízko brance Chorý, jeho pokus ale zastavila levá tyčka. Nakonec se ale Tomáš Chorý přece jen dočkal. V poslední minutě si naskočil na parádní centr Mira Káčera a hlavou upravil na konečných 2:0.