Viktoria slaví. Šlágr Plzně se Spartou rozhodla Procházkova tečovaná střela

Aktualizováno 22:50 Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 10. kole na domácím hřišti Spartu 1:0. Emotivní zápas, který nakonec dohrávali Pražané v deseti, rozhodl v 75. minutě záložník Roman Procházka, jehož střelu si do vlastní branky tečoval Radakovič.

Trenér Pavel Vrba po delší době vsadil v záloze na Romana Procházku, vedle Hubníka pak místo ve stoperské dvojici zabral Lukáš Hejda. Západočeši byli od začátku zápasu tvořivějším celkem a v 8. minutě poprvé vážně zahrozili. Po centru Kopice pálil ve slibné pozici Krmenčík nad branku. Poté na hřišti začaly hrát prim emoce. Sparťané značně přiostřili v soubojích, často faulovali a zápas postrádal spád. Ve 23. minutě unikl obraně hostů Krmenčík, Nita ale jeho úmysl vystihl. Ve 29. minutě pak spálili první velkou příležitost Sparťané, když centr propadl až k Šuralovi. Útočník Sparty však trestuhodně vysoko přestřelil.

Na začátku druhého poločasu Plzeň přišla o Jana Kopice, který si v souboji s Costou hodně ošklivě zvrtl kotník. Viktoriáni už nebyli tak aktivní jako v prvním poločase a v 62. minutě mohli děkovat štěstí, že Tetteh nevyužil chybu Hrošovského. Oba týmy hrály poměrně precizně v obraně, v 75. minutě však zahrávali domácí roh, Řezník prodloužil míč do ohně a Roman Procházka s přispěním teče trefil míč přesně pod břevno. V nastaveném čase mohl ještě srovnat Šural, nedorozumění Kozáčika a obrany Viktorie ovšem nepotrestal. Pražané pak zcela nezvládli emoce a v šesté minutě nastavení vyfasoval Stanciu červenou kartu za naprosto nesmyslné dohrání Limberského.

Přišla Plzeň o Kopice?
Jediným, co kalí výhru nad Spartou, je zranění Jana Kopice. Toho v 55. minutě zápasu nepříjemně dohrál hostující Costa a následkem toho si Kopic podvrtl kotník. „Jel okamžitě do nemocnice na rentgen,“ prohlásil po zápase kouč Vrba.