Viktoria Plzeň veze ze Zlína všechny body

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v 18. kole Fortuna:Ligy ve Zlíně 2:0. O výhře rozhodli západočeši už na začátku zápasu, kdy se prosadili Tomáš Chorý a Jan Kovařík.

Viktoriánům vyšel vstup do zápasu na výbornou. Kovařík si seběhl na skvělou kolmici od Čermáka za obranu soupeře, odcentroval přesně na malé vápno do nohy Tomáši Chorému a ten už si věděl rady. Zapsal tak druhý gól ve druhém utkání v řadě.

Skvělý úvod ale ještě pokračoval. Hned v osmé minutě našel Havel volného Kovaříka na druhém kraji pokutového území a ten se do míče opřel ihned z voleje. Jeho nekompromisní dělovka zaplula pod břevno zlínské brány a Viktorka vedla už 2:0.

Ve zbytku prvního poločasu už se toho moc nebezpečného ani před jednou z branek neudálo, na další větší šanci si tak museli diváci počkat až do druhé půle. Zhruba po hodině hry měli viktoriáni k dispozici přímý kop nějakých dvacet metrů od brankové čáry, téměř přesně na ose hřiště. Exekuce se ujal Jan Kovařík a zkoušel to přes zeď přímo k pravé tyči, brankář Dostál se tam ale dostal včas a balon vyrazil mimo tři tyče.

Poté protáhl na druhé straně pěknou dalekonosnou střelou Aleše Hrušku Bartošák, plzeňský brankář se prolétl a balon směřující do horního rohu branky vytěsnil na roh. Plzeň následně měla několik zajímavých brejků, ani jeden ale nedokázala dotáhnout do zakončení. Dvougólové vedení z úvodu utkání tak přetrvalo až do samotného konce.

18. kolo
Zlín: Dostál – Bačo (84. Železník), Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Hronek, Vyhnal, Holík (79. Jakubov).

Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Hubník (C), Kovařík – Petržela (76. Ekpai), Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Procházka, Kopic – Chorý (89. Řezníček).

Branky: 3. Chorý, 8. Kovařík, ŽK: Matejov, Jiráček – Petržela, Rozhodčí: Lerch – Kříž, Myška.
Diváci: 3472.