Viktoria Plzeň má novou posilu. Hraje playstation a je nejlepší v republice

Nová posila Viktorie Plzeň, Lukáš Pour. Foto: FCVP

FC Viktoria Plzeň rozšířila své působení do světa konzolových her. Do projektu se zaměřením na FIFA sekci angažoval momentálně nejlepšího hráče v ČR Lukáše Poura, který figuruje pod přezdívkou T9Laky. 

„Těší mě, že o mě byl ze strany Viktorie zájem, a hlavně že Plzeň vstupuje do tohoto světa. Jsem moc rád, že můžu reprezentovat barvy Viktorky, protože je to pro mě šance zlepšovat se a zvýšit svůj kredit. Věřím, že to pro obě strany bude výhodná spolupráce a dočkáme se minimálně takových úspěchů, jakých Viktorka dosahuje na hřišti,“ neskrývá nadšení aktuálně nejlepší český hráč FIFA19 T9Laky, který předvedl své umění také v živě přenášeném zápase proti záložníkovi Viktorie Plzeň Janu Kopicovi. „Trochu mě šetřil, za normálních okolností, kdyby měl ten svůj tým s kterým hraje, by to byl asi větší příděl,“ komentoval těsnou prohru 0:1 Kopic, jenž přitom na porážky ve FIFA19 není příliš zvyklý. „Hrajeme s klukama na soustředění, většinou vyhrávám,“ smál se.

Lukáš Pour si zahrál zápas s Janem Kopicem. Foto: FCVP

Viktoria zahájila jednání o spolupráci s INAE v lednu letošního roku. „Ačkoliv jde o prostředí, které se v českém fotbale teprve rozvíjí, Viktoria v něm vidí potenciál. Můžeme tím oslovit řadu našich stávajících příznivců, získat nové a samozřejmě opět s našimi fanoušky propojit také partnery klubu,“ uvedl ke vzniklému kontraktu generální manažer Adolf Šádek.

Kromě profesionála Lukáše Poura budou v rámci spolupráce se společností Inaequalis za Viktorii Plzeň na turnajích nastupovat další vybraní hráči s aktuálně nejvyšší výkonností z této organizace. Každý hráč INAE zároveň musí dodržovat kodex slušného chování a vystupování. „Mnoho lidí dnes spílá dětem, kolik času tráví u displeje, ať už telefonu, tabletu, nebo PC. V Inaequalis se snažíme nebojovat s dnešním trendem displejů a online hraním, ale hledáme cestu rovnováhy mezi e-sportem a tradičním sportem. Když jsme s Viktorií Plzeň začali domlouvat partnerství, bylo nám jasné, že se rodí výjimečné pojetí fotbalu, který všichni milujeme a dokáže nás spojovat. A proč zrovna Viktoria Plzeň? Inaequalis vzniklo v Plzni. Máme Plzeň v srdci,“ vysvětlil prezident organizace INAE Jan Pašek.

Součástí projektu jsou i další propagační eventy a aktivity pro fanoušky. Viktoria bude mít svůj vlastní Twitch kanál, na kterém se T9Laky bude pravidelně věnovat komentování svých víkendových utkání a stejně tak bude v pravidelných instruktážních videích s názvem „Play like Laky“ učit amatérské hráče jednotlivým dovednostem.