O víkendu se ochladí. Teploty padnou k nule

ilustrační foto / plzen.cz

V následujících dnech musíme podle meteorologů počítat se zataženou oblohou, občasnými přeháňkami, místy i sněhovými. O víkendu se také ochladí, teploty se budou pohybovat kolem nuly.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo a v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku na většině území sněžení, pod 300 m i déšť se sněhem. Na východě sněžení trvalejší a vydatnější, při kterém napadne místy 5 až 12 cm, v Beskydech 10 až 20 cm nového sněhu. Během dne od jihozápadu částečné ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní, postupně západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a ojediněle slabé sněžení, zejména na horách. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, ojediněle náledí. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Převážně oblačno a ojediněle slabé sněžení. Na východě večer postupně až zataženo a sněžení místy. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý proměnlivý, na východě mírný severní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Převážně oblačno a ojediněle slabé sněžení, zpočátku na východě, později večer na západě četnější. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný severozápadní, postupně západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Většinou zataženo, občas sněžení, které bude postupně od západu přecházet pod 400 m v déšť. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Zataženo až oblačno, občas déšť, od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.