Víkendové Zahradní slavnosti na zámku Svojšín

Zahradní slavnosti na zámku Svojšín

Řemeslný jarmark, výtvarné a žonglérské dílny pro děti, komentované prohlídky kostela sv. Petra a Pavla, soutěž o nejchutnější marmeládu, džem či povidla – příjem vzorků až do 15 hodin. Taková bude sobota 5. srpna 2017 už od 10 hodin dopoledne na zámku Svojšín na Tachovsku.  Začnou tak dvoudenní  Zahradní slavnosti aneb Květy baroka 2017 konané ve dnech 5. a 6. srpna 2017 na zámku ve Svojšíně  v rámci letošního Barokního festivalu 2017.

foto: svojsin.cz

Ve 14 hodin odpoledne pak začne hrát historickou hudbu kapela HOLBA, kterou v podvečer vystřídá se stejnou muzikou skupina GINERVA. Na bubenickou show v podání skupiny BARREL BATTERY se můžete těšit ve 20 hodin. Sobotní den ozvláštní ještě ukázky historických zbraní a vystoupení šermířů, květinový ateliér, ukázky sokolnictví, historické tance nebo artistická vystoupení a loutkové představení s dílnou.

Také nedělní část Zahradních slavností začíná v 10 hodin, přičemž na odpoledne je připraveno vystoupení Michala Pavlíčka a Moniky Načeva. Po celý víkend mohou návštěvníci obdivovat květinové instalace v barokních zámeckých zahradách, zemědělsko-řemeslnou expozici i zámecké interiéry a instalované výstavy. Vstupné do zahrad a nádvoří je zcela dobrovolné. Nad celou akcí převzala záštitu  ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.