Víkend v Plzni: Noc v divadle, Souboj titánů a další

Souboj Titánů

Akce v Plzni o víkendu >>> aktualizovat na nejnovější akce o tomto víkendu.

Do doby než se naplno rozjedou vánoční večírky, pečení cukroví, nákupní horečka a úklidové šílenství, nám přeci jenom pár dnů zbývá.

  • Do divadla v noci?

Noc kostelů a muzejní noc už patří mezi poměrně známé a oblíbené akce. V sobotu večer se vám otevřou brány dalších zajímavých míst, na sobotní večer se totiž chystá Noc divadel. Jedná se o celorepublikový festival. A co si pro vás nachystala plzeňská divadla? Nevšední zážitky nabídne Divadlo J. K. Tyla. Vstupenky na jednotlivé akce rychle mizí, ale ještě vás můžeme pozvat na noční prohlídku budovy Nového divadla. Nebude se jednat pouze o klasickou komentovanou prohlídku. Na trase vás čeká celá řada překvapení v podobě různých divadelních scének či uměleckých instalací. Většina volných termínů je sice až po 23. hodině, nicméně kdy jindy se do divadla podíváte kolem půlnoci? Vstupenky jsou k dostání v předprodeji ve Smetanových sadech 16.  Do svého Cirkulária vás na prohlídku a  novocirkusovou show  zve Žongleros Ansámbl. Prohlídky a besedy se uskuteční také v Divadle Dialog.

  • Na noc divadel i s dětmi

V rámci Noci divadel se můžete vydat i do Divadla Alfa. To na sobotní odpoledne (16:30 – 19:00) připravilo program, který vám na několika stanovištích umožní poznat divadlo ze všech stran. Ve foyer vás čeká workshop a ukázka výroby loutek, na jevišti si budete moci vyzkoušet vodění loutek. Prohlédnete si zázemí skladu loutek a zkušebnu podíváte se také do fotoateliéru. Celá akce je zdarma. Zábavný program Malá víla a její dobrodružství připravila také Nová Akropolis. Začátek je v 16 hodin.

  • Na přehlídku designu do DEPO2015

Pokud jste letos nestihli do Prahy vyrazit na Design Blok, můžete se vydat na přehlídku současného českého designu Plzeň Design!. V DEPO2015 se od čtvrtka do neděle představí 3 desítky designerů. Nebudou chybět stálice a zavedené firmy jako například nábytkářská značka TON. Prostor dostanou i začínající umělci. Setkáte se například s Ondřejem Bekem a jeho oblíbenými dřevěnými brýlemi Bekwood. K vidění zde bude móda, šperky, sklo a porcelán i další designové kousky. Na programu budou i zajímavé workshopy, kde si budete moci ledacos vyzkoušet. Návštěvu přehlídky současného českého designu můžete za zvýhodněnou cenu spojit s prohlídkou výstavy Má plast, která v současné době probíhá v DEPO2015.

  • Na Souboj titánů

Máme pro vás také jednu zajímavou sportovní pozvánku, a to do haly TJ Lokomotiva, kde se v sobotu uskuteční populární galavečer bojových sportů s názvem Souboj titánů. Akce to není rozhodně pro každého, ale určitě se bude na co dívat. Nebude nouze o tvrdé souboje, vysportovaná těla a zajímavé sportovní zážitky. Vůbec poprvé se bude bojovat v kleci.  Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji. Na místě se budou prodávat od 17 hodin. Soutěžní program začne v 18 hodin.

  • Na festival Animánie

Od čtvrtka do úterý se v Plzni koná také soutěžní přehlídka audiovizuální tvorby dětí a mládeže  Animánie. Uvidíte nejen celou řadu soutěžních snímků, ale i několik filmových novinek a zajímavých hostů. Animovaný film Lichožrouti přijede do Plzně představit režisérka Galina Miklínová. V duchu podtitulu letošního ročníku, kterým je Hrdina mého dětství, se ponese i doprovodný filmový program. Návštěvníci se mohou těšit na starší i nové snímky Malá z Rybárny, Malý princ, Smrtelné historky, Ferda Mravenec nebo Vánoční balada. Promítat se bude v Moving Station na Jižáku a v Anděl music baru. Vstupenky je možné zakoupit online zde. V prostorách Moving Station bude k vidění výstava dekorací a loutek z filmu Vánoční balada a také z večerníčku Povídaní o  mamince a tatínkovi.

  • Do Divadla pod lampou na oslavu 26. narozenin klubu

Divadlo pod lampou patří už skoro tři desítky let mezi stálice místní klubové scény. V sobotu zve všechny své příznivce na oslavu svých 26. narozenin. Nebude chybět odpolední blešák, výprodej ztrát a nálezů, grilovačka na terase ve vnitrobloku, ani výstava plakátů. O hudební produkci se postarají DJové a jeden z aktuálně nejvýraznějších hudebních projektů na tuzemské scéně – Lazer Viking / Sabrehart s novým albem „Flesh Cadillac“.

  • Do Pivovarského muzea na tvůrčí dílny

Už třetí sobotu po sobě se můžete vydat na tvůrčí dílny do Plzeňského Prazdroje. Tentokrát se seznámíte s řemeslem dráteníků a pomocí nejrůznějších technik se naučíte hezky ozdobit i obyčejnou pivní lahev. Součástí vstupenky je navíc prohlídka samotného muzea zakončená ochutnávkou piva Pilsner Urquell. Akce začíná v 10 a končí 16 hodin.

  • Na farmářské trhy

Na tento týden opět vychází ta lepší sobota. Tedy abychom byli přesnější, sobota, kdy se jednou za čtrnáct dní na  konají farmářské trhy. Od 8 do 12 hodin můžete u několika desítek stánků vybírat ze zajímavého sortimentu kvalitních regionálních potravin. K dostání je pořád spousta čerstvé zeleniny, jablka a hrušky. Těšit se můžete na kvalitní uzeniny, maso, mléčné výrobky, ryby čerstvé i uzené, koláče, chleba z pece, marmelády, sirupy, na grilu opékané zvěřinové klobásky a párky nebo sekanou v housce.