Videospoty se známými herci propagují pěstounskou péči v kraji

Pěstounskou péči propagují videa se známými herci

Herci Saša Rašilov, David Švehlík nebo Ondřej Vetchý jsou od října k vidění na nových videospotech v prostředcích veřejné dopravy v Plzni. Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) právě spustil kampaň na propagaci pěstounské péče v kraji.

„Plzeňský kraj považuje pěstounskou péči za prioritní v oblasti náhradní rodinné péče. Bohužel, v našem kraji stále není optimální počet pěstounů, kteří by poskytli opuštěným dětem novou rodinu. Proto krajský úřad realizuje různé aktivity na podporu pěstounské péče a její propagaci mezi veřejností. Kromě těch již tradičních, mezi něž patří dny otevřených dveří, informační portál kraje nebo soutěže pro pěstounské rodiny, přistupujeme i k akcím mimořádným,“ říká náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zděnek Honz (ČSSD).

Pěstounskou kampaň podpořil i Saša Rašilov

Další z takových aktivit proběhne v období od 1. října do 15. listopadu 2019. V prostředcích plzeňské městské hromadné dopravy, na velkoplošných obrazovkách v sadech Pětatřicátníků a „U Práce“ v Plzni a v Domažlické ulici v Klatovech se budou vysílat televizní spoty. V nich populární herci Saša Rašilov, David Švehlík a Ondřej Vetchý propagují pěstounství. V závěru každého spotu je uveden odkaz právě na informační portál Plzeňského kraje. Tam se každý může seznámit se základními poznatky o pěstounské péči a nalézt kontakty na pracovníky, kteří mu poskytnou bližší informace.

„Věříme, že uvedená akce přispěje k další podpoře a propagaci tak společensky záslužné činnosti, jakou bezesporu pěstounská péče je,“ dodává Honz.