Vichřice v Ostrově strhla část střechy finančáku, trosky zničily osm vozů

Trosky střechy finančního úřadu v Ostrově zavalily osm zaparkovaných automobilů. Foto: Jan Bureš

Čtyřicet procent střechy z budovy finančního úřadu v Ostrově na Karlovarsku strhla sobotní vichřice, která se přehnala přes region. Bylo obrovským štěstím, že padající trosky naštěstí nikoho nezranily. Podle informací starosty města Jana Bureše (ODS) ale spadly na několik zaparkovaných automobilů. Na místě pracovali od ranních hodin hasiči, kteří zajišťovali před dalšími nápory větru poničenou budovu i trosky střechy stržené na zem. Způsobenou škodu se zatím nepodařilo odhadnout.

Trosky stržené střechy v Ostrově poškodily celkem osm vozidel. Z toho sedm je hodně poničených, jedno méně. Na místě byly ještě další tři automobily, kterým se trosky naštěstí vyhnuly.

Strženou střechu na místě zajistili hasiči.

V mnoha případech vyjížděli v sobotu večer hasiči v Karlovarském kraji odstraňovat popadané stromy. Zasahovali v Teplé, Chodově, Chebu, Mariánských Lázních či Aši. „Ve dvou případech v Chebu a v Aši spadlé stromy poškodily zaparkovaná osobní auta. Na železniční trati v Aši pak spadl strom na koleje, přijíždějící osobní vlak naštěstí stihl zastavit, událost se tak obešla bez zranění. Pro dva cestující z vlaku zajistily dráhy náhradní dopravu,“ informoval mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal. V dalších zásazích pak pokračovali hasiči v Karlovarském kraji i v neděli.

Na západě Čech byla situace nejhorší z celé republiky. Počty zásahů šly do stovek a vzhledem k tomu, že vichřice v podvečer opět zesílila, lze předpokládat, že hasiči budou mít opět plné ruce práce.