Vichřice odstřihla od dodávek energie 13 700 domácností na západě Čech

Silný vítr může působit problémy. Foto: HZSKK

V noci a zejména pak v ranních hodinách pokračovali energetici na západě Čech s odstraňováním poruch na vedení vysokého napětí. K sedmé hodině ranní evidovali energetici 33 poruch v Plzeňském a 16 v Karlovarském kraji. Zatímco v Plzeňském kraji bylo bez elektřiny 9400 domácností, v Karlovarském kraji to pak bylo 4300 domácností. Informovala o tom Regionální mluvčí společnosti ČEZ Michaela Jirovcová s tím, že se postupně daří dodávky energie obnovovat.

„Situace na západě Čech po ránu vykazuje mírné zlepšení, i díky tomu, že zde vítr zasáhl jako první. Na opravách intenzivně pracujeme, povolány jsou i smluvní firmy. Nejpostiženějšími oblastmi jsou Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko a Plzeň-sever, částečně i Plzeň-jih. Navýšené počty pracovníků jsou jak na call centru, tak i dispečinku,“ uvedla mluvčí ČEZ Michaela Jirovcová.

Zklidňuje se také situace na šumavských řekách, které v neděli večer vystoupaly na první stupeň povodňové aktivity. Podle informací z ČHMÚ byly srážky výrazně menší, než se očekávalo a hladiny řek klesají. To se týká Otavy i Křemelné, kde byla situace nejvážnější.