Víceúčelovou a krytou sportovní halu za 34 milionů staví v Řenči na Plzeňsku

Vizualizace stavby sportovní haly v obci Řenče

Do výstavby nové sportovní haly a venkovního hřiště za 33,8 milionů korun se pustili v obci Řenče na jižním Plzeňsku. Stavební práce už jsou v plném proudu, dokončení je naplánováno na jaro příštího roku. Nový sportovní areál bude zahrnovat krytou víceúčelovou halu, venkovní hřiště a parkoviště. Součástí kryté haly je zázemí, kde budou umístěny šatny s hygienickým zařízením, zázemí hráčů a rozhodčího a technické zázemí areálu. Tělocvična bude vhodná pro atletiku i míčové sporty jako volejbal, nohejbal či basketbal, na venkovním hřišti s tartanovým povrchem si budou moci sportovci zahrát i tenis.

„V Řenči ani blízkém okolí žádné kryté sportoviště není. Nyní tak řešíme sportování hodně improvizovaně. Žáci místní školy i místní sportovní spolky chodí sportovat do obyčejné učebny, která přitom svými rozměry ani výškou sportu vůbec nevyhovuje. Není možné zde provozovat lehkoatletické disciplíny ani cvičit s nářadím typu tyč na šplh, kruhy či lano,“ vysvětluje starostka obce Miloslava Loudová.

Podobná sportoviště na jižním Plzeňsku zatím chybí

Realizátorem celého projektu je Tělovýchovná jednota Řenče. „Spolek získal na výstavbu sportovního areálu dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši více než 22 milionů korun,“ uvedla Šárka Hanušová ze společnosti, která zpracovala na projekt úspěšnou žádost o dotaci a nyní dohlíží nad jeho realizací.

Na absenci krytého sportoviště občané dlouhodobě upozorňují. Obec mezi svými občany pravidelně pořádá dotazníkové šetření o tom, do jakých investic by se měla pustit. Právě záměr výstavby kryté víceúčelové tělocvičny a vybudování venkovního sportoviště zmiňovali občané nejčastěji.