Více vystavovatelů i návštěvníků. To byl Rukodělný jarmark v Bolevci

foto: V. Čermák

Rukodělný jarmark se uskutečnil v Bolevecké sokolovně už počtvrté a jak řekl místostarosta Městského obvodu Plzeň 1 Miroslav Brabec, na začátku to byl jen nápad, na zkoušku, který se ale ujal natolik, že při neustále se zvyšujícím počtu vystavovatelů už jarmark navštěvuje téměř tisícovka lidí.

Většina vystavovatelů vyrábí všechny ty překrásné věci jen v rámci svého volného času pro radost, pro relaxaci a mnohdy ani ne pro výdělek. Byli přítomni vystavovatelé i z jiných měst, např. z Karlových Varů.

Více fotografií najdete zde.

Návštěvníci si mohli nejen zakoupit krásné vánoční dárky, ale třeba se i inspirovat pro vlastní výrobu, k tomu jim mohly dobře posloužit rukodělné dílničky, a to nejen dětem. Výrobky na jarmarku byly především z přírodních materiálů, keramické, skleněné i slámové ozdoby, náramky, náušnice, náhrdelníky, obrázky, textil, korále, svíčky, tradiční zdobené perníčky, pletené a háčkované zboží. Letos zvlášť zaujaly techniky quiling – výrobky z proužků bílého nebo barevného papíru šířky 4 mm), vitráže, výrobky z jemných drátků, tašky a další výrobky z vinylu. Líbila se i technika tiffani – sklo oblepené měděnou páskou a zdobené cínem, nebo technika fimo – výrobky z polymerové hmoty různých barev a značek a další.