Více než dva tisíce lidí si daly skleničku vína v Habrmanově parku v Plzni

foto: Iva Brožová

Je libo víno nebo burčák? Tuto otázku si poslechli lidé v Habrmanově parku. Od pátku do neděle se zde konaly Doubravecké slavnosti vína a burčáku. Více jak dva tisíce lidí si je nenechalo ujít.

Vedení městského obvodu Plzeň 4 se rozhodlo pozvat všechny milovníky dobrého vína a burčáku na skleničku. Od pátku do neděle ochutnávali lidé ty největší skvosty z vinných sklepů a hrála jim k tomu folklorní hudba. „My jsme se snažili najít něco, co lidé z Doubravky neznají. Řekli jsme si, pivo znají a mají ho rádi, tak to zkusíme s vínem, třeba si ho také oblíbí,“ prozradil starosta MO Plzeň 4 Michal Chalupný.

Plzeňané potvrdili, že mají velice kladný vztah k vínu. Sešlo se jich více než dva tisíce. „Přiznám se, byla v nás malá dušička, ale když se podívám okolo sebe, tak vidím velký zájem. Akci považuji za vydařenou,“ doplnil starosta Michal Chalupný.

Velký zájem ze strany návštěvníků, přesvědčil vedení městského obvodu, že slavnosti by se měly stát tradicí. „První ročník nás utvrdil v tom, že lidé chodí na akce, které pořádáme. Jsem rád, že si přišli dát do parku skleničku kvalitního pití,“ řekl místostarosta MO Plzeň 4 Zdeněk Mádr.

I Doubravka se tak připojila mezi městské obvody, kde víno teče proudem. „Já mám rád víno. Abych řekl pravdu, mám nejraději moravské víno. Jsem pravidelným účastníkem Dnů otevřených sklepů na Moravě. Jezdím tam s partou známých. Tam jsem si také víno zamiloval,“ dodal místostarosta.