Venku hrajeme asi jednodušeji, vidí příčinu další domácí prohry útočník Plzně Stach

David Stach. Foto: HC Škoda Plzeň

21. října. To je den, kdy hokejisté Škody Plzeň naposledy v extralize doma zvítězili. Od té doby jakoby byl led v Home Monitoring Aréně pro Západočechy zakletý. To se potvrdilo i včera, indiáni podlehli lídru soutěže, Ocelářům Třinec, 1:4. Jediný gól vstřelil útočník David Stach. „Rozhodla nevyužitá přesilovka 5 na 3,“ viděl příčinu plzeňský forvard.

Čím to je, že se vám doma nedaří, zatímco z venku body vozíte?
Těžko říct. Možná je to tím, že hrajeme venku jednodušeji a doma více tvoříme. Nedokážu si to moc vysvětlit. Zažil jsem to opačně, ale takhle ne. Je to v nás. My musíme začít hrát líp.

Opět jste dostali první gól. To musí ihned srazit sebevědomí, že?
A přitom před zápasem jsem měl dobrý pocit, všichni jsme byli nahecovaní. Dostali jsme gól, ale pak jsme se zvedli. Měli jsme šance, ale nedali jsme je. Třetí třetinu už nám tam napadali góly a zápas se dohrával.

K dispozici jste měli ve druhé třetině dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Ta vám taky nevyšla..
Přesilovka pět na tři byla rozhodující. Minuta a půl se musí proměnit. Já měl šanci, byly tam střely, ale bohužel jsme gól nedali. Dali jsme zase dvě tyčky. Nepřeje nám ani štěstí, ale určitě to není jen štěstím.

Bylo znát, že je Třinec lídrem soutěže, který má aktuálně úžasnou formu?
Hrají dobře, hezký hokej, lítá jim to z hokejky na hokejku. Je vidět, že jsou v laufu. Ale měli jsme na to je porazit.

Už v úterý vás čeká zápas Ligy mistrů ve švédské Skelleftea. Dá se zapomenout a hned přepnout?
Chceme udělat úspěch. Jedeme tam vyhrát. Je to krátká doba na regeneraci, ale není to poprvé. Play-off se takhle hraje běžně. Těším se. Hrajeme proti týmům, proti kterým bychom si nezahráli. Švédská liga je navíc hodně kvalitní.