Venkovské miniEXPO se představí v prostorách plzeňského hlavního nádraží

foto: Plzeň 2015

Nový pohled na industriální památky Plzeňského kraje nabízí expozice a doprovodný program Venkovského miniExpa, které se koná ve stanici Plzeň-hlavní nádraží v pátek a v sobotu 25. a 26. dubna.  Mezi nádražními perony budou k vidění industriální památky v jiném světle.

„MiniExpo nabízí obsáhlý přehled o technických památkách regionu, k čemuž se prostor nádraží dokonale hodí. Cestující i návštěvníci se dozví řadu tipů na výlety po Plzeňském kraji,“ upřesňuje Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Plzni. Na výstavě bude poprvé představena nová kniha Industriální topografie – Plzeňský kraj.

Nedílnou součástí miniExpa je také hudební produkce. V pátek 25. dubna začíná program ve 12 a potrvá do 20 hodin, sobotní program se uskuteční od 10 do 16 hodin Jsou připravena výtvarná a hudební dílna, řemeslný jarmark, hudební vystoupení v rytmu worldmusic, rocku a blues. V prostoru před nádražím bude stát Autobus 2015 – mobilní a informační prostor projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury.