Venkovní individuální sporty povoleny, ve čtvrtek se otevřou hobbymarkety

ilustrační foto / plzen.cz

Vláda v pondělí uvolnila některá opatření. Od úterý nebudou muset mít roušku rekreační sportovci, například běžci nebo cyklisté. Musejí však od ostatních dodržovat odstup dva metry. Od čtvrtka budou moct mít otevřeno například hobbymarkety. Všechny otevřené prodejny budou muset zajistit, aby u jejich vchodů byla dezinfekce a rukavice, jimiž si lidé budou moci chránit ruce.

Od úterý vláda umožní lidem sportovat na otevřených sportovištích. Budou přitom muset respektovat dvoumetrové rozestupy. Běh či jízda na kole v lese budou ale možné bez roušky.

Ve středu vláda otevírá kompostárny, o den později si bude možné dojít nakoupit do hobbymarketů a do prodejen jízdních kol. Všechny otevřené prodejny budou muset od čtvrtka zajistit, aby u jejich vchodů byla dezinfekce a rukavice, jimiž si lidé budou moci chránit ruce. Otevření dalších obchodů, jako prodejen obuvi či papírnictví chystá vláda až od úterý příštího týdne.

Po 14. dubnu se částečně otevřou i hranice pro určitý druh bezodkladných cest do zahraničí, například pro služební cesty.

Vláda schválila zákon týkající se cestovních kanceláří. Do 31.8. 2021 budou moci kanceláře těm, kdo kvůli koronavirovým opatřením přišli o již zakoupený zájezd, vypsat poukaz na jiný zájezd, který lze do daného data využít. Pokud klient do té doby voucher nevyužije, budou mu poté vráceny peníze.